Młodzi z poezją miłosną

Międzypowiatowy Konkurs Poezji i Prozy Miłosnej 16.02.2017-17

Najprawdopodobniej to ostatnia edycja tego konkursu w takiej formie. Organizowany dla gimnazjalistów przez nauczycieli Gimnazjum nr nr 1 w Tucholi. „Nawet jeżeli gimnazja przestaną istnieć, postaramy się, aby konkurs odbywał się nadal w odrobinę zmienionej formule” – zapewniają organizatorzy. W czwartek odbył się finał 13. Międzypowiatowego Konkursu Poezji i Prozy Miłosnej.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Dni Borów Tucholskich w jeden weekend

Varius Manx Toma Art DBT 23.07.2016-24

Krótko i na temat – obchody Dni Borów Tucholskich potrwają zaledwie weekend – od 21 do 23 lipca.

  Aktualności  Tuchola  

Odliczanie do CEMF 2017 ruszyło

X CEMF 18.07.2015-11

Cześć witam wszystkich ! Miło mi Was poinformować, że zaczynamy działać nad XII już edycją CEKCYN ELECTORNIC MUSIC FESTIWAL 2017 – napisał Marcin Chmara na oficjalnej stronie Cekcyn Electronic Music Festival jego twórca Marcin Chmara. Tegoroczna edycja odbędzie się 18 i 19 sierpnia. Oczywiście w Cekcynie.

  Cekcyn  

Ewakuowano 250 osób (AKTUALIZACJA)

skażenie_biologiczne_2

W internacie Technikum Leśnego rozlała się formalina.

To był najprawdopodobniej przypadek. Środek pochodził z pojemnika z preparatem biologicznym. Do skażenia doszło w środę (15.02) wieczorem. Sprawnie przeprowadzona akacja ewakuacyjna to efekt corocznych ćwiczeń, które pod kierunkiem tucholskiej straży pożarnej przechodzą uczniowie szkół.

  Tuchola  

Ambasadorzy Małych Ojczyzn – Konkurs dla klas II gimnazjów

Ambasadorzy Małych Ojczyzn – Konkurs dla klas ii gimnazjów plakat 02.2017

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wraz z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy organizuje konkurs regionalny pn. „Ambasadorzy Małych Ojczyzn”, skierowany do klas drugich gimnazjów. Zainteresowani mogą się zgłaszać do końca lutego.

Celem Konkursu jest zarówno rozbudzanie chęci poznania historii, kultury, dziedzictwa, walorów naturalnych i atrakcji turystycznych swoich miejsc, jak również ich popularyzacja, jako destynacji atrakcyjnych dla mieszkańców i turystów.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Konsultacje społeczne projektu „Samodzielnie (nie samemu) – model wspierania osób z niepełnosprawnością w powiecie tucholskim”

PCPR Tuchola logo

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi zaprasza do udziału w spotkaniach konsultacyjnych, które zorganizowane zostaną na terenie każdej z gmin naszego powiatu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi zaprasza

  Tuchola  

ZUS informuje – wszystkie PIT-y zostały już wysłane

ZUS_logo.svg

Formularze PIT trafią do wszystkich osób, które w 2016 roku chociaż raz pobrały jakiekolwiek świadczenie z ZUS. Osobom, które pobierają świadczenia z Oddziału ZUS w Toruniu i Oddziału ZUS w Bydgoszczy wszystkie PIT-y zostały już wysłane.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Dyżur specjalisty z biura Rzecznika Praw Dziecka

Rzecznik praw dziecka

W piątek (17.02) w godz. 10.00 – 12.00 będzie można skorzystać w Tucholi z porad specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka. Dyżur został zorganizowany w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Tucholi. Pracownik Biura Rzecznika Praw Dziecka będzie dyżurował w Książnicy Tucholskiej

  Tuchola  

UWAGA! Zaginął mężczyzna

Marek_Malinowski-poszukiwany 02.3017

Rodzina przypuszcza, że może przebywać w okolicach Tucholi.

50-letniego Marka Malinowskiego poszukuje Komisariat Policji Bydgoszcz Fordon. Zaginionego po raz ostatni widziano go we wtorek (14.02) około godz. 12.00 na bydgoskim Fordonie.

  Na sygnale  Tuchola  

Kto chciał Dżem?

fot. Jarek Blaminsky

Gwiazda 58. Dni Borów Tucholskich wybrana. Czy urząd słucha mieszkańców?

W poniedziałek (13.02) odbyło się I posiedzenie Komitetu Organizacyjnego 58. Dni Borów Tucholskich. Podczas spotkania ustalono wstępny harmonogram imprez. Zdecydowano również, kto będzie tegoroczną gwiazdą Dni Borów Tucholskich.

  Tuchola  

Nagrał płytę i podarował chorej policjantce – koleżance po fachu

Outsider Broken płyta Marka Łuczaka dla Kingi Szwedy fot. KWP Szczecin 5

Ma wiele pasji, jedną z nich jest pomaganie.

„Wspaniały gest kolegi policjanta, do tego artysty i niesamowitego człowieka, brak mi słów na wyrażenie mojej wdzięczności za tą bezinteresowną cudowną pomoc, dziękuję Ci Marek. Zapraszam wszystkich do zakupu” – napisała Kinga Szweda na swoim profilu facebook’owym.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola  

Za nielegalny połów ryb odpowie przed sądem

Kłusował na jeziorze Piastoszyn - nielegalny połó ryb 12.02.2017 fot. KPP Tuchola

53-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego odpowie za nielegalny połów ryb. Mężczyzna został zatrzymany przez tucholskich policjantów podczas kłusowania na jeziorze Piastoszyn. Za przestępstwo to grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

  Na sygnale  Tuchola  

Wstąp do chóru

koncert pt. 'Śpiew dla Ojczyzny' Camerata Wiolinki TOK Tuchola 6.11.2015-7

Chór Camerata pod dyrekcją Marzenny Tyrańskiej, działający przy Tucholskim Ośrodku Kultury ogłasza nabór i zachęca do wspólnego śpiewania. Mile widziane głosy żeńskie i męskie.

  Tuchola  

Zasnął za kierownicą i dachował

dachowanie Łyskowo 11.02.2017 fot. KPP Tuchola 2

Cztery osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku do jakiego doszło w sobotę (11.02) na trasie Łyskowo – Tuchola. Skierowani na miejsce policjanci Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło z powodu zaśnięcia kierującego passatem 49-latka. Okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

  Na sygnale  Tuchola  

Brak śniegu w ferie przynosi takie oto skutki (ZDJĘCIA, FILM)

Produkcja sztucznego śniegu Mała Szkola w Klonowie 02.2017 1

Dwie przesympatyczne panie Ewelinka i Ola wymyśliły, że zrobią wraz z dziećmi w Małej Szkole w Klonowie sztuczny śnieg. Do szczęścia to jednak nie wystarczyło, więc na szkolnym korytarzu rozpoczęła się bitwa na „śnieżki”

  Lubiewo  
© 2017 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl