Znaleziono 5-letnie dziecko

Znaleziono 5-letnie dziecko 23.10.2017 fot. nadesłane

Chłopiec wszedł do jednej z tucholskich pizzerii. Ponieważ był bez opieki dorosłej osoby, zainteresowała się nim obsługa lokalu. Zawiadomiono policję, która bezzwłocznie zaczęła ustalać adres chłopca. Na szczęście 5-latek podał swoje imię i nazwisko. Policjanci udali się pod ustalony adres zamieszkania.

  Tuchola  

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2017

POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ZAZ Tuchola fot. Starostwo Tuchola 13.10.2017 1

Powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 13 października w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Tucholi. Starosta tucholski Michał Mróz gratulował przyznanych medali, odznaczeń i nagród.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Zachęcamy do mediacji (ZDJĘCIA)

Spotkanie w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji KPP Tuchola 0.2017 fot. KPP Tuchola 3

Spotkanie w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji odbyło się w czwartek (19.10) w sali konferencyjnej tucholskiej komendy policji. Zaproszono do udziału mediatora, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania, kuratorów oraz pracowników instytucji pomocowych.

  Tuchola  

Sprawca kradzieży zatrzymany

Zatrzymany złodziej 17.10.2017 fot. KPP Tuchola

Mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże artykułów spożywczych zatrzymali tucholscy policjanci. Ostatnim jego celem był jeden z miejscowych marketów. Łączna kwota skradzionego towaru to ponad 500 zł. Teraz odpowie on za kradzież przed sądem.

  Tuchola  

UWAGA! Utrudnienia w ruchu

bieg sw. huberta tuchola

W związku z organizacją VIII Biegu Św. Huberta, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi, informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym jakie wystąpią w sobotę (28.10), w godzinach 11.00 – 13.30 na drodze powiatowej 1015C, na odcinku Tuchola – Gołąbek oraz na drodze gminnej – ul. Podmiejska do stadionu OSiR. We wskazanych godzinach ruchem kierować będą patrole policyjne. Za utrudnienia przepraszamy.

  Tuchola  

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w gminie Lubiewo

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w gminie Lubiewo 10.2017 fot. UG Lubiewo 11

11 października w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Lubiewie wręczono nagrody najlepszym nauczycielom i pracownikom oświaty. Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników związanych z oświatą, to czas na podsumowania i refleksje, ale przede wszystkim na podziękowania za pracę oraz życzenia.

  Aktualności  Lubiewo  

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nagrody Dzień Edukacji Narodowej 10.2017 fot. UM Tuchola

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Miejskim w Tuchli odbył się w środę (18.10). Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski podziękował wszystkim pracownikom oświaty za ich pracę, życzył im pomyślności oraz spełnienia wszelkich planów i pragnień zawodowych

  Tuchola  

Orzeł Agrobiznesu Grand Prix dla „Społem” PSS w Tucholi

??????????????????????

Burmistrz z tytułem Złotego Promotora.

Uroczysty przebieg miała piątkowa (20.10) sesja Rady Miejskiej w Tucholi. W pierwszej części obrad uhonorowano Krystynę Klunder, prezes „Społem” PSS w Tucholi nagrodzonego Orłem Agrobiznesu Grand Prix.

  Tuchola  

Budowa ścieżki rowerowej Tuchola – Bladowo na wiosnę przyszłego roku

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tucholi (20.10) burmistrz Tadeusz Kowalski przekazał zebranym najświeższe informacje dotyczące starań gminy Tuchola o dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej z Tucholi do Bladowa. Projekt pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 240 poprzez budowę drogi rowerowej na odcinku Bladowo – Tuchola”

  Tuchola  

Borowiacy na XIX Forum Twórczości Ludowej Ziemi Kaszubskiej

XIX Forum Twórczości Ludowej  Ziemi Kaszubskiej w Somoninie 20.10.2017 (fot. ze zbiorów M. Ollick) 7

O tym jak łowiło się ryby przed laty i jak ważny był to zawód opowiadał Tadeusz Makowski, znany regionalista i gawędziarz z Chmielna podczas piątkowego (20.10) XIX Forum Twórczości Ludowej Ziemi Kaszubskiej w Somoninie. Tematem przewodnim Forum było „rebaczenie”.

  Tuchola  

Nowe mieszkania socjalne w Małym Mędromierzu

11 mieszkań socjalnych powstało w byłej szkole w Małym Mędromierzu. Jak mówi burmistrz Tadeusz Kowalski – kolejka oczekujących na takie mieszkania w gminie Tuchola jest długa. Oddając te mieszkania udało się ją skrócić. 7 z nich już jest zasiedlonych. Inwestycja kosztowała ponad 560 tys. zł.

  Tuchola  

Wystawa po plenerze w Brdzie (ZDJĘCIA)

Wystawa poplenerowa (BRDA 2017) TOK Tuchola 20.10.2017-6

Tegoroczny, szósty Plener Malarski w Brdzie przyniósł wiele ciekawych prac, które można oglądać na wystawie w Tucholskim Ośrodku Kultury. Plener odbył się na krótko po nawałnicy, jaka nawiedziła nasz region w sierpniu. Jej skutki oglądali artyści przybyli na plener, a wstrząsające widoki wpłynęły na powstające na plenerze obrazy i rzeźby.

  Tuchola  

Wojewódzkie obchody Dnia Turystyki w Tucholi

Tuchola była gospodarzem Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. We wtorek (17.10) w Tucholskim Ośrodku Kultury uczestników święta powitał gospodarz gminy Tuchola burmistrz Tadeusz Kowalski.

  Tuchola  

Najlepsi odebrali stypendia naukowe (ZDJĘCIA)

Stypendia burmistrza 19.10.2017-33

20 najlepszych uczniów z gminy Tuchola spotkało się w czwartek (19.10) w Urzędzie Miejskim w Tucholi. Z rąk burmistrza Tadeusza Kowalskiego odebrali gratulacje za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia w innych dziedzinach. Swoich najlepszych uczniów typują grona nauczycielskie szkół podstawowych i gimnazjów.

  Tuchola  

10-lecie chóru Imo Pectore (ZDJĘCIA)

IMO PECTORE 10-lecie Boże Ciało Tuchola 15.10.2017-24

Początki nie były łatwe. Od powstania chór borykał się z problemami. Największym było obsadzenie stanowiska dyrygenta. Od powstania misji prowadzenia chóru podjął się organista kościoła Bożego Ciała w Tucholi Józef Jachimczak. Niestety, po krótkim czasie, ze względów zdrowotnych musiał zrezygnować z dyrygentury.

  Tuchola  
© 2017 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl