Dzielnicowi odnaleźli właściciela zaginionego czworonoga

8 sierpnia 2018   Cekcyn  Tuchola     Komentarze: 0

Stróże prawa z Cekcyna otrzymali zgłoszenie o zabłąkanym psie. Funkcjonariusze szybko odnaleźli właściciela niesfornego czworonoga. Zwierzak i jego właścicielka nie kryła radości ze spotkania.

W ubiegłym tygodniu dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie o bezpańskim psie w rejonie działek letniskowych na terenie gminy Cekcyn. Na miejsce skierował dzielnicowych z miejscowego posterunku. Zwierzę było zadbane, co mogło wskazywać, że nie jest bezpańskie. Zgłaszająca interwencję przygarnęła i nakarmiła psiaka.

Stróże prawa zaangażowali się w ustalenie właściciela czworonoga. Dzielnicowi skojarzyli, że kilka dni wcześniej na portalu społecznościowym ukazała się informacja o zaginięciu psa, który bez wiedzy właścicieli wybrał się na „nocne zwiedzanie okolicy i zapomniał drogi powrotnej do domu”.

Funkcjonariusze skontaktowali się z zatroskanym właścicielem zwierzaka. Gdy tylko właścicielka dotarła na miejsce potwierdziła, że jest to jej piesek. Dzięki prawidłowej reakcji zgłaszającej interwencję i determinacji dzielnicowych z Cekcyna „Lola” cała i zdrowa wróciła do swojej Pani wywołując uśmiech na jej twarzy.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl