Jazzowy wieczór w Cekcynie

6 grudnia 2017   Cekcyn     Komentarze: 0

Kocioł Festival i Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie serdecznie zapraszają na niedzielny (10.12) wieczór jazzowy, na scenie GOK wystąpi kwartet JAZĄBU.

JAZĄBU to nazwa nowa na muzycznej scenie, ale nazwiska członków zespołu powinny być już dobrze znane fanom jazzu. Skład zespołu stanowią znane i uznane nazwiska na polskiej scenie jazzowej szczególnie związane są ze sceną jassową. Trębacz Wojciech Jachna (m. in.: Sing Sing Penelope, Contemporary Noise Quintet/Sextet, Innercity Ensemble). Saksofonista Tomasz Glazik (m. in.: Contemporary Noise Quintet/Sextet, Kult, Kazik Staszewski, El Dupa). Gitarzysta Marek Kądziela (m. in.: K.R.A.N., OffQuartet, Hunger Pangs). Perkusista Jacek Buhl (m. in.: Trytony, Variété).

Tak o przedsięwzięciu mówi Michał Ziółkowski – twórca Kocioł Festival:

Szczególnie cieszę się, że po latach przerwy udało nam się zaprosić do Cekcyna pochodzącego z Cekcyna Tomasza Glazika – obecnie członka zespołu KULT, wcześniej koncertował w Cekcynie z zespołem Conterporay Noise Sextet – były to niezapomniane koncerty dla cekcyńskiej publiczności oraz dla muzyków. Sala Gminnego Ośrodka Kultury na ten czas zmieniła się atmosferą i muzyką na najlepsze sale koncertowe na świecie – mam nadzieję, że podobnie będzie i tym razem, choć muzyka trochę inna, czas też inny, jak i twórczość naszych wykonawców bardzo ewaluowała, natomiast pozostaje nam gwarancja uczty muzycznej. Muzycy są związani z Cekcynem – pierwsza sesja fotograficzna zespołu JAZĄBU miała miejsce na terenie gminy Cekcyn.

Kwartet zagra materiał ze swojego debiutanckiego albumu o nazwie Łódź Kosmiczna Muzyka zespołu to przede wszystkim swobodna, zbudowana wokół jazzu improwizacja, której niespieszne tempo i oszczędność dźwięków pozwalają muzyce wybrzmieć i stworzyć fascynującą przestrzeń. Wiele tu barw i nieoczywistych ścieżek, a dźwiękowe poszukiwania nurzają się w psychodelicznej otoczce zgrabnie łączącej się ze spuścizną sceny yassowej.

Jak mówi Wojciech Jachna – lider zespołu: „JAZĄBU to wielopokoleniowy projekt, muzyków z Łodzi, Bydgoszczy i Warszawy. Na razie tajemnicą poliszynela jest, ile w ich muzyce jest jazzu, a ile zębów… Jedno jest pewne – zęby muzycy zjedli na graniu muzyki… A Państwo będą zadowoleni, Panie i Panowie – JAZĄBU i Łódź Kosmiczna!”

W imieniu swoim, pozostałych organizatorów i muzyków zapraszam wszystkich na ten niesamowicie zapowiadający się wieczór z albumem Łódź Kosmiczna i zespołem JAZĄBU.

Niedziela (10.12) godzina 20.00, sala Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie. Wstęp Wolny.

Mamy też prośbę do uczestników, jak prawie zawsze podczas naszych koncertów będziemy prosić o wsparcie finansowe organizacji koncertu podczas jego trwania, także przy tej okazji o takie wsparcie proszę, bez tego wsparcia nie bylibyśmy w stanie realizować tego typu projektów muzycznych w Cekcynie.

Do zobaczenia w niedzielę !!!

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl