Kto będzie reprezentować powiat tucholski w Bydgoszczy? (ZDJĘCIA)

11 maja 2018   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Znamy wyniki powiatowych eliminacji do Turnieju Słowa „Słowo Źródłem Inspiracji”.

Eliminacje odbyły się w piątek (11.05) w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Jury wysłuchało 66 recytacji w trzech kategoriach wieku: dzieci z klas I-III szkół podstawowych, IV-VI szkół podstawowych oraz młodzież klas VII szkół podstawowych i II oraz III gimnazjum.

Recytacje oceniało jury w składzie: Barbara Sobotka – przewodnicząca (pomysłodawczyni konkursu) oraz członkowie Ewa Żarska oraz Kazimierz Żarski.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja przyznała następujące wyróżnienia i nagrody:

W kategorii klas I – III:

  1. miejsce Julia Stucka ( SP Gostycyn) – „Chrząszcz” Jana Brzechwy, Krzysztof Karnecki (SP 1 Tuchola) – „Ptasie Radio” Juliana Tuwima, Zuzanna Jelińska (SP 1 Tuchola) – „Jajko” Jana Brzechwy.

Wyróżnienia:

  • Marta Rydzkowsk (SP Lubiewo),
  • Nikola Różańska (SP 2 Tuchola),
  • Maja Porożyńska (SP Gostycyn),
  • Emilia Kłosowska (SP 3 Tuchola),
  • Helena Berendt (SP Kiełpin),
  • Amelia Falkowska (SP Kiełpin),
  • Agata Schenk (SP 3 Tuchola),
  • Aurelia Urban (SP Lubiewo),
  • Natalia Cherek (SP Bysław).

W kategorii klas IV-VI:

  1. miejsce Kornelia Ziółkowska (SP Lubiewo) – „Dialog z pluskwą” Ludwik Jerzy Kern,
  2. miejsce Marta Szreiber (SP 1Tuchola)„ O rupakach” Danuta Wawiłow, Maksymilian Sobkiewicz(Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie) – „Ballada o kogucie” Wanda Chotomska,
  3. miejsce Łucja Pril (SP Żalno) – „Żaba” Jan Brzechwa.

Wyróżnienia:

  • Lena Kamińska (Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie),
  • Kamil Opoczyński (SP 1 Tuchola),
  • Zuzanna Wojtas (SP Gostycyn),
  • Dobromiła Szpaczyńska (SP Gostycyn),
  • Agnieszka Wąśniewska (SP 5 Tuchola),
  • Nikola Megger (SP Gostycyn)

Kategoria klas VII oraz II i III gimnazjum:

  1. miejsce Amelia Szrajber (SP 2 Tuchola) – „Buffo” Wisława Szymborska,
  2. miejsce Mateusz Drelich (SP 3 Tuchola) – „Monolog znerwicowanego ucznia” Monika Popek,
  3. miejsce Julia Wiśniewska (SP 1 Tuchola) – „Mały Książę”(fragment) Antoine de Saint- Exupery, Amelia Gostomska (SP 2 Tuchola) – „List trzeci” Anna Ciarkowska,

Wyróżnienia:

  • Robert Jeschke (SP Stobno),
  • Wiktoria Konkolewska (SP Żalno).

Finał Turnieju w Bydgoszczy odbędzie się w trzech turach:

  • 15 czerwca (piątek) – młodzież z klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z klas II i III.
  • 16 czerwca (sobota) – uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI,
  • 17 czerwca (niedziela) – dzieci z klas I – III szkół podstawowych.

Na finale powiat tucholski reprezentować będą laureaci I, II i III miejsca wszystkich kategorii wieku.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl