Misteria Nadjeziorne coraz bliżej

8 sierpnia 2018   Cekcyn     Komentarze: 0

Nawałnica, która przeszła nad naszym regionem nie pozwoliła dokończyć zeszłorocznego spektaklu nad jeziorem w Cekcynie. Tematem zeszłorocznych misteriów było siedem grzechów głównych. W tegorocznych misteriach chcemy kontynuować temat, skupiając się na „czołówce” pochodu demonów – piszą twórcy. Dlaczego to właśnie pycha podąża na czele pochodu? Bo była pierwsza, przed innymi. Pycha prowokuje przemoc, gniew, kłótnie, wojny i wszelkie rodzaje niesprawiedliwości, stwarza podziały i konflikty. Bo to „dzięki szatańskiej pysze jednych nie słucham, drugich nie słyszę”

A czym jest pokora? Pokora wcale nie polega na poniżaniu się ani tym bardziej na mazgajstwie, służalczości, tchórzostwie. Św. Ignacy mówił, że pierwszy stopień pokory polega na tym, by nigdy nie kłamać, nie udawać tego, czym nie jesteśmy, nie nakładać masek czy makijaży, które sprawiłyby, że wyglądalibyśmy na lepszych niż jesteśmy.

Do zastanowienia się nad pychą i pokorą zapraszamy w czasie tegorocznych misteriów nadjeziornych już w najbliższy piątek (10.08), po zapadnięciu zmierzchu (około godz. 21.30) w Amfiteatrze nad jeziorem Wielkim Cekcyńskim.

Zdjęcia z zeszłorocznych (niedokończonych) Misteriów TUTAJ.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl