Młoda cekcynianka wygrała zawody w motocrossie (ZDJĘCIA)

15 czerwca 2017   Cekcyn  Sport     Komentarze: 0

7-letnia Tosia stawia pierwsze kroki w sporcie motorowym, ale ma kogo naśladować.

III runda Mistrzostwa Polski w motocrossie odbyła się w Strykowie. 10 i 11 czerwca swoich sił w rywalizacji na torze próbowało wieli zawodników. Ponieważ coraz młodsze dzieci na odpowiednio małych maszynach zaczynają przygodę z motocrossem, do dotychczasowych 7 klas dołączyła klasa MX Mini. W tej klasie zawodnicy nie mają licencji sportowych ponieważ aby ją otrzymać trzeba mieć ukończone 8 lat. Jedną z zawodniczek była Tosia Rogalska lat 7, która reprezentuje klub WKM Więcbork oraz Gminę Cekcyn. Jeździ na motorze KTM SX 50 o ogromnej mocy 16 KM (kultowy już fiat 126p. „Maluch” miał tej mocy 23 KM). W tej klasie jechało 11 zawodników i zostały rozegrane dwa biegi po 5 minut + 2 okrążenia. Mali zawodnicy musieli zmagać się z nie równym torem, kurzem i upałem. Tosia po pierwszym biegu zajmowała 5. miejsce ale w drugim biegu objęła prowadzenie od początku wyścigu i dzielnie zmierzała do mety z dużą przewagą nad innymi zawodnikami. Dzięki swojej wytrwałości zajęła 1. miejsce. Podczas zawodów wspierał ją tata i brat Maksymilian. Obaj również startują w motocrossie. W tych zawodach Maks nie startował z uwagi na kontuzję.

Dla Tosi to były pierwsze zawody o tak wysokim standardzie i od razu osiągnęła stanęła na najwyższym stopniu podium. Gdyby ktoś pomyślał przypadek, albo szczęście nowicjusza. Nic bardziej mylnego. Tosia trenuje od lat, a do zawodów przygotowywała się dwa tygodnie i wszystkie popołudnia poświęcała na treningi pod okiem swojego taty. Następne zawody w tej klasie odbędą się w sierpniu Tosia również zamierza w nich wziąć udział.

UWAGA! APEL trenera (i taty) Tosi

Każda działalność żeby móc się rozwijać wymaga nakładów finansowych. Jesteśmy świadomi że bez pomocy ludzi dobrej woli osiągnięcie celu będzie trudne. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe dla naszej lokalnej zawodniczki . Środki przeznaczymy na zakup sprzętu czyli noweg motoru na sezon 2018. Każda ofiarowana przez Państwa kwota będzie dla nas satysfakcjonująca. W zamian oferujemy reklamę dla firmy czy też osoby na naszych strojach jak i na busie którym jeździmy na zawody po całej Polsce. Osoby lub firmy zainteresowane sponsoringiem prosimy o kontakt z Tucholanin.pl

Zdjęcia z zawodów TUTAJ.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl