Motocross w Cekcynie – duże wydarzenie na początek (ZDJĘCIA)

16 maja 2018   Cekcyn     Komentarze: 0

1 Maja w Cekcynie – jazdy testowe PitBike, wyścigi motocrossowe i zbiórka pieniędzy na leczenie małej Zosi Koślińskiej. Pierwsze zawody motocrossowe w historii Cekcyna za nami.

Pomysł powstał w zeszłym roku, dojrzewał i nabierał realnych kształtów. Mieszkaniec Cekcyna Karol Rogalski najpierw miał marzenie o torze motocrossowym. Spełnił je. Jak już trenował na nim z synem Maksem i córką Tosią, pomyślał dlaczego nie urządzić na nim zawodów. Pomysłem zaraził żonę i dzieci. Opowiada Karol Rogalski, wraz z Tosią i Maksem zawodnicy motocrossu.

„Jak to zrobiliśmy? Pomysł powstał w zeszłym roku. Zawody przygotowaliśmy razem z żoną synem i córeczką. Aby impreza była udana, musieliśmy mieć profesjonalnie przygotowany plan organizacyjny. Tor, motory, zawodników, reklamę, zabezpieczenie, pogodę i całą logistykę imprezy. Motory: Łukasz Pawlikowski, Dawid Polaszczyk i ich koledzy przygotowali możliwość jazd testowych na mini crossach oferowanych przez PitBike.pl. Dla gości chcących spróbować swoich sił na mini crossach koledzy przygotowali 12 motorów marki MRF i YCF.

Zawodnicy: Podczas pokazu zorganizowaliśmy wyścigi motocrossowe. Tu z pomocą przyszedł team PitBike ze swoimi zawodnikami, Piotr Król – trener Cobra Motocross Academy, zawodnicy WKM Więcbork (w którym jeżdżą Karol, Tosia i Maks Rogalscy – przyp. red.) i KM Wisła Chełmno.

Zabezpieczanie pokazu: funkcję sędziów górkowych przyjęli strażacy z OSP Cekcyn Adam Chmara, Marcin Michalski, Dawid Szulczyk oraz cekcynianie Mateusz Wojnerowicz, Miłosz Mięsikowski, Denis Skarpek, Dawid Steltman.

Kwesta dla Zosi: Z pomocą przyszli wolontariusze gimnazjaliści z Cekcyna Patrycja Kalinowska, Weronika Maberda, Weronika Wilkiewicz, Julia Janoszek, Sebastian Lipkowski.

Biuro zawodów: Nad sprawmy zapisem chętnych do jazd testowych i zawodników czuwała żona Iwona i ciocia Arleta Kwaśniewska.

Starty: ustawianie zawodników koordynował wujek Leszek Kwaśniewski, Krzysztof Wiśniewki i syn Maksymilian Rogalski.

Media, które patronowały zawodom:Tygodnik Tucholski, portal Tucholanin.pl oraz PitBike24.pl

Nagłośnianie zapewnił Tomasz Kotowski z Tucholi.

Catering oferowali właściciele pizzerni Roma z Cekcyna.

Z takim przygotowaniem wystartowaliśmy z naszą imprezą. O godzinie 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie pokazu, wyścigów i zbiórki pieniędzy na leczenie dla Zosia Koślińskiej. Nad pogodą czuwał nasz proboszcz ks. Mirosław Bucholc, a o bezpieczeństwo w okolicy miejsc parkingowych i dojazdowych na tor zadbała nasz lokalna Policja. I tak zgodnie z harmonogramem wystartowały pokazy i jazdy testowe. PitBike miały ogromne powodzenie, z jazdy na mini crossach skorzystało ponad 60 osób, w tym dzieci i dorośli. Motorki MRF I YCF były w rożnej konfiguracji. Malutkie dla najmłodszych z napędem spalinowym i elektrycznym oraz mocniejsze maszyny dla starszych. Po pierwszych pokazach jazdy dla wszystkich ruszyły jazdy treningowe zawodników motocrossowych. Na torze trenowało do wyścigów ponad 20 zawodników klas MX 50, MX 65, MX Open i PitBike. Sędziowie flagowi monitorowali tor aby wyścigi były bezpieczne. Nasza impreza miała bardzo liczną widownie, na pokazy i testy przybyło blisko 300 osób. Do 17:00 odbywały się jazdy testowe i wyścigi.

Po dwóch startach klas wyłonili się zwycięzcy.

Klasa MX50

 1. miejsce Zuzia Lewandowska,
 2. miejsce Tosia Rogalska,
 3. miejsce Czarek Chorąży,
 4. miejsce Władek Kostecki.

Klasa MX65

 1. miejsce Hubert Cybulski,
 2. miejsce Oliwia Wiśniewska,
 3. miejsce Bartosz Popielnicki,
 4. miejsce Daniel Cybulski,
 5. miejsce Julia Laskowska.

Klasa MX Open

 1. miejsce Piotr Król,
 2. miejsce Michał Domeradzki,
 3. miejsce Damian Karłowicz,
 4. miejsce Karol Rogalski,
 5. miejsce Wiktor Januszewski,
 6. miejsce Wojtek Laskowski.

Klasa PitBike

 1. miejsce Kamil Tchurzewski,
 2. miejsce Kamil Zima,
 3. miejsce Tomasz Rumiński,
 4. miejsce Oskar Rumiński,
 5. miejsce Bogdan Kwasik,
 6. miejsce Kamil Jarzembski,
 7. miejsce Tosia Rogalska,
 8. miejsce Zuza Lewandowska.

Podczas imprezy nasi wolontariusze zebrali do puszek 1594,75zł, to nie jest ostateczna kwota ponieważ jeszcze dojdą przelewy bankowe.
Wszystkie zebrane środki zostały przekazane do fundacji i odebrane przez Panią Marię Lewandowską.
O godzinie 17.00 zakończyły się jazdy testowe i wyścigi. Odbyła się uroczystość wręczenia medali i dyplomów dla zawodników.
Dodatkowo podczas imprezy monitorowaliśmy poziom hałasu przeprowadziłem też wywiad z sąsiadami. Tak właśnie przebiegł pierwszy w historii Cekcyna pokaz motorowy. Serdecznie dziękujemy za udział i pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Fot.: nadesłane przez organizatora

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl