Motocross w Więcborku ruszył w nowym sezonie (ZDJĘCIA)

12 czerwca 2018   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

3 czerwca odbyły się pierwsze w tym roku zawody zorganizowane przez WKM Więcbork. Była to kolejna VI runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w motocrossie. Przygotowując zawody klub wprowadził kilka zmian technicznych i marketingowych. Pierwszy raz zastosowano sprzedaż biletów dla kibiców. Dzięki temu klub zyskał dodatkowe środki do swojego budżetu.

Zawody dla kibica to czas walka na torze, dla organizatora to cały miesiąc przygotowań. Jak już wszystko zostało dopięte na ostatni guzik , zawsze pozostaje jedno pytanie , jak będzie pogoda. Prognozy przewidywały deszcz ale na prognozach się skończyło. Dlatego tym razem pogodzi trzeba było pomóc – tor w Więcborku był nawadnialiśmy już 3 dani przed zawodami.

W dniu zawodów z nieba lał się żar. Na torze prawdziwa Sahara i właśnie dlatego zawsze podczas zawodów w pogotowiu czekają strażacy. Dla komfortu i bezpieczeństwa zawodników i kibiców tory był nawadniany, wpompowaliśmy w niego tysiące litrów wody. Strażacy OSP z Zakrzewka i Więcborka nie tylko zadbali o bezpieczeństwo zawodników zabezpieczając tor ale i też prowadzili sprzedaż biletów.

Równolegle do zawodów w Więcborku odbywały się jeszcze dwie strefy plus MP Cross Country. Równa setka zawodników zgłosiła się do zawodników.

O godzinie 12.00 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów. Całe zawody komentował niezastąpiony Sebastian Wójcik.

Dodatkowo sympatycy motocrossu mogli oglądać wyścigi w internecie , wystarczyło otworzyć stronę wkmwiecbork.pl i kliknąć kamery online. Obraz video z toru jest przekazywany za pośrednictwem kamer HD. Na terenie klubu wyniki w czasie rzeczywistym prezentowane były na ekranach na ekranach monitorów.

Jako pierwsza wystartowała klasa MX 65 (nie startowali zawodnicy WKM). Po najmłodszych wstawiała klasa MX 85 i MX Kobiet. Zawodnicy w pierwszym wyścigu jechali wręcz po płaskim torze, w drugim biegu nie było już tak kolorowo. Wiktor Rafalski zna każdy centymetr toru w Więcborku, dlatego druga pozycja po dwóch startach nie powinna już nikogo dziwić. Franek Grzegorczyk starał się cisnąć za swoim kolegą klubowym, równe tempo i na mecie zameldował się na 3. pozycji. Weronika Obiała z maszyny startowej wystartowała jak rakieta, trzymała gaz do końca i ukończyła zawody na 2. pozycji.

MX1C tym razem samotnie w swojej klasie bez kolegów z klubu Michał Łaszczyk miejsce 5. MX2C – w tej klasie zawodnicy WKM wystawił musieli bardziej się napracować na swoje pozycje, łącznie w barwach WKM do wyścigów ruszyło 3 zawodników. Najbliżej pierwszej trójki był Michał Tadych miejsce 5., za nim Dawid Koliński miejsce 13., następnie Dawid Szkodziński miejsce 19.

W klasie MX 2 Junior WKM wystawił 2 zawodników. Upał i temperatura 30 st.C wycisnęła z naszych juniorów siódme poty. Darek Malczewski po dwóch bigach miejsce 4., Juliusz Różniak – świetny przejazd i tempo. Po dwóch biegach był na miejscu 6.

MX Open – tu była ostra walka o 1 miejsce. Luis Carstens walczył o pozycje lidera z Jakubem Barczewskim. Po zaciętej walce Luis ukończył zawody na 2. pozycji, a za mim koledzy z klubu Janusz i Kamil Śmigle.

W klasie MX Masters najbardziej dojrzałych zawodników wystartował Adam Nowacki i Marek Śnieg.

W klubowej klasyfikacji MSPP WKM Więcbork dalej odrabia straty i na koniec zawodów w Więcborku zajmuje 4. pozycję.

Na podstawie tekstu Karola Rogalskiego
Foto: ze zbiorów Karola Rogalskiego

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl