Nagrał płytę i podarował chorej policjantce – koleżance po fachu

15 lutego 2017   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Ma wiele pasji, jedną z nich jest pomaganie.

„Wspaniały gest kolegi policjanta, do tego artysty i niesamowitego człowieka, brak mi słów na wyrażenie mojej wdzięczności za tą bezinteresowną cudowną pomoc, dziękuję Ci Marek. Zapraszam wszystkich do zakupu” – napisała Kinga Szweda na swoim profilu facebook’owym.

Podkom. dr Marek Łuczak pracuje jako policjant i zajmuje się odzyskiwaniem zaginionych i skradzionych dzieł sztuki. Dzięki niemu udało się odnaleźć kilkaset drogocennych dzieł. Wydał 6 książek o skradzionych zabytkach, dzięki którym odnajdywanie zaginionych i skradzionych dzieł sztuki stało się łatwiejsze. W sumie jest autorem ok. 40 książek o historii regionu zachodniopomorskiego i ochronie zabytków. Jakby tego było mało zajmuje się muzyką. Jest czynnym muzykiem, nagrywa własne utwory. Zgłosił się do Fundacji Porani, której podopieczną jest Kinga Szweda. Zaproponował przekazanie zysków ze sprzedaży najnowszej płyty na rzecz leczenia Kingi. „Brzmi niewiarygodnie? A może tak właśnie działają Anioły? – pisze na swojej stronie Fundacja. Płyta „Outsider – Broken” to tak zwana „epka” zawierająca 6 utworów, można na niej usłyszeć też posłuchać głos Klaudii Zając, szczecińskiej wokalistki, mieszkającej w Berlinie.

Tu możecie posłuchać utworu „Broken”

Link do aukcji na portalu aukcyjnym Allegro

„(…) Z utworami wiążą się pewne emocje, które są niewyceniane. Uważam, że formy ekspresji artystycznej powinny służyć społeczeństwu, a ludzie którzy mają możliwość komuś pomóc powinni to robić. Tak po prostu. (…) Jeżeli wierzę, że coś jest ważne i można to zrobić, to robię to bez wahania, bezkompromisowo i z całym zaangażowaniem.” – mówi Marek Łuczak w wywiadzie dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Kinga Szweda jest wicemistrzynią świata w fitnessie, zmaga się z chorobą nowotworową. W tym czasie jest z nią kochająca rodzina i tysiące osób, którzy angażują się w pomoc. Przeczytaj historię Kingi.

Źródło: KWP Szczecin, Fundacja Forani

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl