Najlepsze agrowczasy są w Borach Tucholskich

25 września 2012   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 1

Dwa gospodarstwa agroturystyczne z naszego regionu „Gacanek” oraz „Agroturystyka przy Klasztorze” znalazły się w gronie laureatów tegorocznego Konkursu AGRO-wczasy. Konkurs AGRO-wczasy, organizowany jest przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Konkurs ma na celu popularyzację i promocję agroturystyki i turystyki wiejskiej, podwyższanie standardów świadczonych usług, uatrakcyjnianie oferty i dbałości o środowisko przyrodnicze. Tegoroczny konkurs AGRO-wczasy przeprowadzono po raz drugi w dwóch kategoriach: na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne oraz usługi turystyki wiejskiej. Wśród laureatów znalazły się także gospodarstwa z terenu Powiatu Tucholskiego. W kategorii: Gospodarstwa Agroturystyczne II miejsce zajął „GACANEK” Ewy i Marka Mieruszewskich z Wielkich Budzisk (gm. Cekcyn). Wyróżnienie w tej samej kategorii przyznano Gospodarstwu Agroturystycznemu „PRZY KLASZTORZE” Tomasza Pankanina z Bysławka (gm. Lubiewo).

Gospodarstwo Ewy i Marka Mieruszewskich: Marka lokalna „Bory Tucholskie” – w 2008 roku certyfikat w kategorii usługi za gospodarstwo agroturystyczne, w kategorii inicjatywa społeczna za Regionalną Galerię Sztuki, a w 2009 w kategorii produkty za Kozie serki typu ‘Gomułki polskie’.

Puchar i nagrodę Ministra Środowiska w X edycji konkursu Zielone Lato 2003 – najwyższe wyróżnienie jakie można otrzymać w dziedzinie turystyki pod gruszą. Obiekt roku 2004 wyd. Pascal – największe i najbardziej znane wydawnictwo turystyczne w Polsce, w roku 2005 przyznało kolejne wyróżnienie: “Miejsce dla rodzin z dziećmi” – dla obiektów dbających o najmłodszych gości. Wyróżnienie “Miejsce przyjazne psom” przyznawane przez Pedigree dla obiektów turystycznych, które przyjmują gości ze zwierzętami. Certyfikat Spanie.pl 2007-2009 – potwierdza, że obiekt przeszedł pomyślnie weryfikację oraz że jest pod stałą kontrolą jakości usług. Wyróżnienie Obiekt polecany TravelPolska 2006 – przyznawane najciekawszym obiektom noclegowym w Polsce.

Oba gospodarstwa należą do Stowarzyszenia Gospodarstw Agroturystycznych „Bory Tucholskie”. Jego członkowie już niejednokrotnie byli wyróżniani w konkursie AGRO-wczasy. W 2009 r. II miejsce zajęło Gospodarstwo „GWIAZDA” Teresy i Mieczysława Drążkowskich z Szumiącej. W 2010 r. w gronie dziesiątki laureatów znalazły się gospodarstwa: Genowefy Glazik z Trzebcin oraz Beaty i Damiana Skałeckich z Minikowa. Natomiast w 2011 r. – II miejsce w kategorii Obiekty Turystyki Wiejskiej zajęło „Paradizo” Czesławy, Joanny i Jana Kłodzińskich z Wymysłowa.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tucholi (tucholski.pl)

 

Komentarze

comments

1 komentarz

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl