Nowe – stare władze w tucholskim KGW

26 lutego 2013   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Podczas Walnego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia „Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi” dokonano wyboru Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Na kolejną kadencję do pracy we władzach organizacji ponownie wytypowano te same osoby.

W skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzą: Zenobia Majka (Przewodnicząca), Wiesława Weltrowska, Bernadeta Walczak, Jolanta Pawelska, Alicja Rutkowska, Jadwiga Wolińska i Genowefa Wegner. Do Komisji Rewizyjnej wybrano następujące osoby: Łucja Bąkowska, Maria Jasionowicz i Danuta Peplińska.

Stowarzyszenie skupia 207 członkiń, działających w 11 kołach na terenie Gminy Tuchola. W tym roku Panie przygotowują się m.in. do obchodów 85 – lecia koła w Tucholi.

Gratulacje i podziękowania za dotychczasową współpracę złożyła Dorota Gromowska Starosta Tucholski. Członkinie Stowarzyszenia od wielu lat obecne są na imprezach i stoiskach promocyjnych Powiatu Tucholskiego. Dzięki serwowanym przez nie regionalnym potrawom Bory Tucholskie trafiają przez żołądek do serc gości. Dwa produkty promowane przez Stowarzyszenie (mace borowiackie i grzybowniczki) wpisane zostały na listę produktów tradycyjnych, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szczególne gratulacje z tej okazji złożył Tadeusz Zaborowski, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy.

Zdjęcia znajdziesz TUTAJ.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tucholi (tucholski.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl