Policjanci wyeliminowali z ruchu 5 przestępców drogowych

9 kwietnia 2019   Cekcyn  Gostycyn  Na sygnale  Tuchola     Komentarze: 0

Mimo licznych ostrzeżeń i kampanii prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają się kierowcy będący pod wpływem alkoholu. W dniach 4-8 kwietnia policjanci zatrzymali czterech amatorów jazdy na „podwójnym gazie” oraz kierującego posiadającego zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek (4.04) w Tucholi policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę. Sprawdzenie stanu trzeźwości wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 24-letniego mieszkańca gminy Tuchola, wyniosło ponad 1,5 promila.

Następny nietrzeźwy został zatrzymany do kontroli przez policjantów w niedzielę (7.04) w Gostycynie. Od kierującego fordem, 27-letniego mieszkańca gminy Gostycyn funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u kierującego około promila. Tego samego dnia (7.04) inny kierowca auta wpadł w ręce policjantów w miejscowości Mała Klonia. Kierujący citroenem, 30-letni mieszkaniec gminy Sępólno Krajeńskie, posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdem mechanicznym. Sprawdzenie stanu trzeźwości nie wskazało, by w organizmie mężczyzny znajdował się alkohol.

W poniedziałek (8.04) patrol policji zatrzymał w Tucholi do kontroli kierowcę volkswagena. Od 65-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u kierującego około promila. Po upływie kilku godzin od poprzedniej kontroli policjanci z Cekcyna zatrzymali rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 45-letniego mieszkańca gminy Cekcyn, wyniosło ponad 1,5romila.

Każdej z osób, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto prowadzi inny pojazd, znajdując się również w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztowania albo grzywny.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl