„Rowerem przez Polskę” zagości w Borach

10 sierpnia 2018   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Ogólnopolska akcja dla rowerzystów-amatorów w Tucholi.

Cykl rajdów „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – ROWEREM PRZEZ POLSKĘ” to dość niekonwencjonalna propozycja dla miłośników jazdy na rowerze w całym naszym pięknym kraju. Od morza po Tatry, od Karpacza po Suwałki, od Szczecina po Przemyśl. 16 etapów, po jednym w każdym województwie.

Na każdym z etapów można zdobywać punkty, które będą liczone narastająco do klasyfikacji generalnej. Punkty przyznawane są zarówno za uczestnictwo, jak i za osiągnięte miejsca. Liczba startów jest dowolna, a poszczególne etapy są od siebie niezależne, ale na końcowy triumf większe szanse będzie miał „Stały Bywalec” niż „Okazjonalny Zwycięzca”.

Rajdy są w pierwszej kolejności dla amatorów, czyli każdego kto nie posiada licencji zawodniczej. Takich, którzy nie trenują w klubach i nie ścigają się regularnie. Takim, którzy w weekendy czy po pracy potrafią zawzięcie wykręcić piękne czasy, ale mimo niezłej pary w nogach – przy okazji zawodów typu „open” raczej nie mają szans na końcowy sukces. Tutaj taką szansę mają – bo mogą się zmierzyć z równymi sobie.

Rajdy odbywają się po nawierzchniach asfaltowych – możliwie najlepszych przy zachowaniu odpowiednich walorów przyrodniczych.

Już w przyszłą niedzielę (19.08) Grand Prix Amatorów na Szosie zagości w województwie kujawsko-pomorskim. I po raz drugi organizatorzy wybrali Tucholę na miejsce startu. KLIKNIJ I ZOBACZ TRASĘ W porównaniu do zeszłorocznej trasy postanowili jeszcze ten urozmaicić przejazd dodając fragment przemykający malowniczymi obszarami położnymi nieco na południe, w rejonie Świekatowa i Bukowca. Aby tam dojechać, należy „pokonać” znane już atrakcje w Rudzkim Moście i Cekcynie (a także rozgrzewkowy podjazd, który je łączy), a następnie skierować się na Bysław i Lubiewo. Przez pierwszych 30 kilometrów wzrok od podziwiania uroków okolicy odrywa niekiedy droga, która nie jest może zła, ale bywa, że trochę trzęsie. Dalsza część trasy (tak od Zalesia Królewskiego, czyli ponad 90 km!) to już asfalt pierwszorzędnej jakości, który szybko puszcza w zapomnienie ewentualne dotychczasowe niewygody.

Cała trasa liczy 124 km i w przeważającej części ma płaski charakter. Ale żeby nie było tak całkiem nudno – po drodze trafi się też kilka hopek, na swój sposób nawet dość zaskakujących. I choć te wypukłości terenu trudno nazwać „podjazdami”, to kręcenie przez Gródek, Osie, Tleń czy fantastyczny wprost odcinek Wierzchy-Trzebciny będzie cokolwiek falujące. Ten ostatni fragment został zmodyfikowany w stosunku do ubiegłego roku, aby „prosta” wiodąca z Tlenia do Tucholi nie liczyła już 27 niekończących się kilometrów (teraz liczy tylko 20), a końcówka była nie tylko piękna widokowo, ale też bardziej zróżnicowana.

Poniżej link do formularza rejestracyjnego.

FORMULARZ

Zachęcamy do startu w Rajdzie, nawet tym jednorazowym. Start w Tucholi o godz. 11.00.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl