Stasiński zmienił barwy partyjne (AKTUALIZACJA)

12 kwietnia 2017   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Stasiński tłumaczy, .Nowoczesna komentuje.

Notowania są bezlitosne, cyfry bezduszne i wskazują, że rośnie poparcie Platformy Obywatelskiej, maleje .Nowoczesnej. Przez kilka dni opinia publiczna dowiadywała się o ewentualnych odejściach z partii Ryszarda Petru. Mówił się o trójce posłów. Ostatecznie do trójki (Marta Golbik, Joanna Augustynowska i Grzegorz Furgo ) dołączył też Michał Stasiński z Bydgoszczy, na którego część wyborców z powiatu tucholskiego oddało swój głos w zeszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Stasiński w oficjalnym piśmie tak pisze o przyczynie opuszczenia Klubu Parlamentarnego .Nowoczesnej: „Moją decyzję podejmuję w sytuacji, w której nie widzę już żadnych szans, by w ramach Nowoczesnej pozostawać w zgodzie z moimi zasadami i wartościami. Mam szczere i głębokie przekonanie, że są to zasady oraz wartości bliskie również moim wyborcom i współpracownikom.”

Jednocześnie poseł poinformował, że przystąpił do Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. „Kolejne ważne dla Polski wybory zbliżają się dużymi krokami. Podstawą sukcesu opozycji będzie umiejętność współdziałania, wyciszania własnych ambicji i ustalania wspólnego kierunku” – pisze na zakończenie Stasiński. I swoją szansę upatruje w szeregach PO, która notuje w ostatnim czasie wzrost notowań poparcia.

Czy to początek exodusu parlamentarzystów .Nowoczesnej? Czy pamiętny wyjazd Ryszarda Petru na Maderę faktycznie tak zaszkodził jemu samemu i kierowanej przez niego formacji?

Jedno jest pewne, to pokazuje dlaczego Grzegorz Schetyna nie rozmawiał z Ryszardem Petru na temat złożenia przez PO wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości – nie musiał.

Jak odejście Stasińskiego komentuje Przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego Nowoczesnej Jacek Warczygłowa? „Osoby, które odeszły z Nowoczesnej prawdopodobnie nie zrozumiały po co ona powstała. [..] Oczywiście przykro nam, że nasz kolega wybrał inną drogę polityczną, będziemy o tym rozmawiać w naszych strukturach, żeby wyciągnąć z tego wnioski.”

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl