Szacunek dla strażaków – ochotników (ZDJĘCIA)

12 sierpnia 2017   Cekcyn  Na sygnale  Tuchola     Komentarze: 4

To, jaką tytaniczną prace wykonali po przejściu nawałnicy w naszym regionie zasługuje na najwyższe uznanie, podziękowanie i szacunek. Pracowali bez wytchnienia. Chyba nie ma mieszkańca naszego regionu, który nie wydział w akcji strażaków OSP. W piątek (11.08) wracałem z Misteriów Nadjeziornych do Tucholi drogą przez las. Wracałem ponad 2 godziny. Gdyby nie OSP Cekcyn pewnie w ogóle bym nie wrócił tej nocy. Podobnie jak wielu innych podróżujących. Las wyglądał tragicznie. Połamane konary, całe drzewa zalegające na jedni. O jeździe nie było mocy. Przed nami wóz OSP Cekcyn. Przed nim strażacy wyposażeni w piły łańcuchowe. Cięli powalone drzewa i odsuwali z drogi. Parę metrów do przodu i znowu postój i do boju ruszają strażacy. I tak do samego Rudzkiego Mostu. Praktycznie przeszli ten odcinek drogi pieszo torując drogę nam – kierowcom i pasażerom.

A wyruszali wezwani do alarmu pożarowego w tucholskim szpitalu – miał pojawić się dym na bloku operacyjnym. Siłą rzeczy drogę do Tucholi mieli utrudnioną. Ale zaraz było kolejne wezwanie. Odblokowali drogę Cekcyn – Tuchola i ruszyli dalej na pomoc. Tak wygląda służba tych dzielnych ludzi i należą się im za to ogromne podziękowania, choć te nie wyrażą tego, co czują ci, którym pomagają nierzadko z narażeniem własnego życia.

Po nocy nadal widziałem wozy strażackie, strażaków niestrudzenie niosących pomoc.

Andrzej Drelich

Komentarze

comments

4 komentarze

 1. Wdzieczna / 19 sierpnia 2017 w 00:12

  Wszystkim Strażakom należą się podziękowania,na każdym odcinku i z każdej jednostki.Są wielcy,wielkie serca i odwaga ,poświęcenie. Bardzo mili,życzliwi i strasznie zmęczeni. Dziękuję Panowie za pomoc !

 2. Narzeczona Strażaka / 17 sierpnia 2017 w 13:52

  Na wspomnianej trasie Cekcyn-Tuchola zapewne byl woz strazacki konkretcej cekcynskiej jednistki strażackiej, dlatego nie wiem po co to oburzenie ze strony żony strażaka poniewaz nikt pozostalym jesnostkom nie ujmuje i podejrzewam, ze począwszy od swojej okolicy pewnie tez mieli ogrom pracy. Nie musieli zaraz znajdowac sie w Cekcynie.

 3. Żona strażaka / 14 sierpnia 2017 w 16:35

  Tylko OSP Cekcyn i Tuchola? Iwiec, Zdroje, Byslaw, Wielkie Budziska, Wełpin i wszystkie inne małe jednostki… To co stali i patrzeli?

  • Anonim / 17 sierpnia 2017 w 14:39

   Pewnie tradycyjnie kierowcy byli na gazie !!!

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl