Tucholanka z nowym trenerem szykuje się do nowego sezonu

11 sierpnia 2017   Cekcyn  Śliwice  Sport  Tuchola     Komentarze: 0

Seniorzy Tucholanki rundę jesienną rozpoczną pod wodzą Grzegorza Ogiegło. Przed nimi ostatnie sparingi. W sobotę (12.08) o godz. 17.00 z Victorią Śliwice zagrają właściwie podstawowi zawodnicy – powiedział portalowi Tucholanin.pl nowy trener. W środę (16.08) na murawę wybiegną natomiast niemal wszyscy zawodnicy. Trener chce dać możliwość zaprezentowani się również tym zawodnikom, którzy nie mieli okazji grać nawet sparingów. To będzie przegląd całej kadry – powiedział.

Grzegorz Ogiegło trenerem jest od 1 lipca tego roku. Na początku zorganizował kilka razy tzw. treningi otwarte, czyli mogli na nim zaprezentować się zawodnicy innych klubów. W ten sposób Tucholanka wzbogaciła się o 4 zawodników. Z Cisa Cekcyn przyszedł Tomasz Słomiński. Z LZS Skarpa Dominik Stainke i Mateusz Wiśniewski oraz z tucholskiej konkurencji Szymon Nelke. Dwaj z nich to już oficjalnie zawodnicy Tucholanki, dwóch zostało wypożyczonych. Najprawdopodobniej wszystkich zobaczymy w sobotnim meczu. Dwóch zagra w podstawowej „jedenastce”.

Jakie ma plany nowy trener Tucholanki? „Plany sięgają dalej niż zbliżający się sezon. Patrząc w perspektywie minimum dwóch sezonów chcę, aby Tucholanka awansowała przynajmniej o jedną klasę wyżej” – powiedział Grzegorz Ogiegło. Tuchola zasługuje, aby jej drużyna grała w wyższej lidze. Tutaj jest potencjał, wielu dobrych zawodników, również w młodszych składach – dodał trener. Bierze udział w treningach również juniorskich drużyn, przygląda się zawodnikom i pozytywnie ocenia ich potencjał. Nieraz już prowadził treningi juniorów w „zastępstwie”. Ale i wśród seniorów jest wielu młodych piłkarzy – 17-, 18-. 19-latkowie. Optymistyczne jest również, że regularnie w treningach seniorów bierze udział ponad 20 piłkarzy.

Tucholanka nie jest pierwszą trenowaną drużyną. Grzegorz Ogiegło ma już doświadczenie zarówno z drużynami seniorów jak i juniorskimi. Do Tucholi przyjechał z Bielska Białej. Od zawsze zakochany w Borach Tucholskich widział, że kiedyś tutaj trafi. Właśnie przyszedł ten czas. Nie ukrywa też, że przeprowadzka wiąże się też z biznesem, który prowadzi.

Teraz pozostaje nam czekać na pierwsze sukcesy drużyny pod kierunkiem nowego trenera.

Jeszcze raz zachęcamy do kibicowania w sobotę o godz. 17.00 (mecz z Victorią Śliwice) i w środę (16.08) o godz. 18.30 (mecz z Cisem Cekcyn). Oba rozegrane zostaną na stadionie OSiR Tuchola.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl