Weekend z nietrzeźwymi kierującymi

13 lutego 2018   Cekcyn  Kęsowo  Lubiewo  Tuchola     Komentarze: 0

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają kierowcy będący pod wpływem alkoholu. W minioną sobotę (10.02) trzech uczestników ruchu pożegnało się z prawem jazdy. Rekordzista miał 2,6 promila.

Pierwszy amator „jazdy na podwójnym gazie” wpadł w ręce policjantów rankiem w miejscowości Pamiętowo (gm. Kęsowo). Od kierującego oplem, 51 – letniego mieszkańca powiatu tucholskiego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny ponad 1,1 promila.

Dwie godziny później w Lubiewie, cekcyńscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Sprawdzenie stanu trzeźwości wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 45- letniego mieszkańca powiatu tucholskiego wynosi 2,6 promila.

Natomiast w Tucholi na ul. Czerskiej jeden z uczestników ruchu dokonał ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna zauważył jak jadący hyundaiem zaczął wykonywać niebezpieczne manewry na drodze. Następnie podjął skuteczną próbę zatrzymania auta. Wezwany na miejsce patrol policji, potwierdził, że 63-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego znajduje się w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny w tym przypadku wynosiło blisko 2 promile. Dzięki wzorowej postawie obywatela został wyeliminowany kolejny nietrzeźwy.

Przypominamy, że osobie, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl