XVIII Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne (ZDJĘCIA)

6 czerwca 2017   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Ponad 700 młodych sportowców z terenu powiatu tucholskiego już po raz osiemnasty walczyło o medale oraz o punkty dla swoich gmin w największej imprezie sportowej organizowanej przez Starostwo w Tucholi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi. W piątek (2.06) doskonała pogoda i licznie zgromadzona publiczność zapewniła idealną oprawę igrzyskom. Impreza ta ma wprawdzie charakter sportowy, niemniej jednak stanowi ona okazję do integracji dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu.

Igrzyska rozpoczęły się tradycyjnie już przemarszem uczestników, opiekunów, organizatorów przez miasto, który prowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi. Sportowa rywalizacja uczniów ze szkół podstawowych

i gimnazjalnych odbywała się w następujących konkurencjach: biegi, skok wzwyż, skok w dal, rzut piłeczką palantową, kręgle, piłka nożna, dwa ognie i rowerowy tor przeszkód. Na zwycięzców czekały medale, a szkoły oprócz pucharów otrzymały także nagrody w postaci zestawów piłek.

Dla uczestników Igrzysk przygotowano niespodziankę. W przerwie konkurencji sportowych zaprezentowali się młodzi sportowcy: Karolina Urban i Dawid Wegner. Karolina Urban, lekkoatletka, startująca w klubie SKLA Sopot, po zdobyciu w ubiegłym roku tytułu Mistrza Polski Juniorów w rzucie dyskiem i zajęciu trzeciego miejsca w pchnięciu kulą, rozpoczęła nowy sezon od mocnego uderzenia. W pierwszym tegorocznym starcie rzuciła dyskiem na odległość 52,50 m. Wynik ten jest przepustką do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się w Grosseto we Włoszech w dniach 20 – 23 lipca. Przypomnijmy, że lekkoatletka pochodząca z powiatu tucholskiego w przeszłości brała udział w Igrzyskach Powiatowych. Swoją obecnością miała okazję zachęcić uczestników XVIII Powiatowych Szkolnych Igrzysk Sportowo–Rekreacyjnych do uprawiania sportu. Dawid Wegner, lekkoatleta, zawodnik LUKS START Nakło, rzucający oszczepem, który zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata U 18, które od 12 do 16 lipca odbywać się będą w Kenii.

Wyniki klasyfikacji generalnej gmin XVIII Powiatowych Szkolnych Igrzysk Sportowo–Rekreacyjnych są następujące:

 1. KĘSOWO 213 PKT.
 2. ŚLIWICE 209,50 PKT.
 3. TUCHOLA 204 PKT.
 4. LUBIEWO 174,50 PKT.
 5. CEKCYN 168 PKT.
 6. GOSTYCYN 110 PKT.

Punktacja końcowa szkół podstawowych:

 1. KĘSOWO 105 PKT.
 2. ŚŁIWICE 99 PKT.
 3. TUCHOLA 96 PKT.
 4. LUBIEWO 85 PKT.
 5. CEKCYN 79 PKT.
 6. GOSTYCYN 54 PKT.

Punktacja końcowa gimnazjów:

 1. ŚLIWICE 110,5 PKT.
 2. KĘSOWO 108 PKT.
 3. TUCHOLA 108 PKT.
 4. LUBIEWO 89,5PKT.
 5. CEKCYN 89 PKT.
 6. GIMNAZJUM POWIATOWE 80 PKT.
 7. GOSTYCYN 56 PKT.

Tekst i zdjęcia: Starostwo w Tucholi

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl