Gostycyn gminą „Fair Play”

11 grudnia 2013   Gostycyn     Komentarze: 0

Certyfikat „Gmina Fair Play” 2013 odebrał wójt Jacek Czerwiński w piątek (6.12) podczas uroczystej gali w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kapituła konkursu „Gmina Fair Play”, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” przyznały Gminie Gostycyn tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play 2013” Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.

Konkurs „Gmina Fair Play” jest inicjatywą skierowaną do samorządów, które dbając o interesy społeczności lokalnych stwarzają na swoim terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Konkurs ma na celu ukazanie wzorcowych społeczności lokalnych, które promują zrównoważony rozwój gminy, w równym stopniu uwzględniający interesy lokalnych społeczności jak i biznesu. Szczególnie dużą wagę organizatorzy konkursu przywiązują do kwestii, na ile dana gmina potrafi przyciągnąć inwestorów i stwarza im możliwie najlepsze warunki dla prowadzenia działalności gospodarczej.Gostycyn Gmina Fair Play 12.2013 2

W postępowaniu konkursowym brane są pod uwagę zarówno ankiety wypełniane przez gminę, jak również informacje uzyskane od inwestorów, lokalnego biznesu, instytucji finansowych i edukacyjnych oraz innych podmiotów. W tym celu przeprowadzany był audyt zewnętrzny połączony z losowym badaniem inwestorów, którzy zakończyli lub prowadzą proces inwestycyjny na terenie gminy Gostycyn. O przyznaniu Gminie Gostycyn przez Kapitułę Konkursu tytułu i certyfikatu „Gmina Fair Play” zadecydowała odpowiednia ilość punktów przyznanych przez audytorów i inwestorów oraz ocena ankiety.

Źródło: UG Gostycyn (gostycyn.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl