Noc w szkole

4 grudnia 2017   Gostycyn     Komentarze: 0

Czy to możliwe, żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? W dodatku na 14 godzin z planami na kolejny raz? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak…

Dnia a właściwie i w nocy 1 grudnia roku klasy VII, II i III gimnazjum (21osób) wraz z opiekunkami – panią Kamilą Borowicz i panią Małgorzatą Gumienną spotkały się o godzinie o 18.00 w Szkole Podstawowej w Gostycynie.

Uczniowie wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne. Obejrzeli film o polskiej noblistce Marii Skłodowskiej – Curie, a następnie wykonali gazetkę na jej temat. Bawili się w podchody połączone z zadaniami chemicznymi i matematycznymi. Zapoznali się z akcją „Maraton pisania listów”, w której szkoła bierze udział. Maraton ten polega na pisaniu listów do ambasad różnych krajów, dzięki którym bezpodstawnie skazani ludzie mogą wyjść na wolność. Tej nocy uczniowie, z pomocą nauczycielki Magdaleny Kwasigroch, tworzyli również ozdoby świąteczne, ze sprzedaży których pieniądze zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki ciekawszej od komputera, czy telewizji. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się i okazja do głębszej integracji.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Gostycynie

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl