Zawał za kierownicą? (ZDJĘCIA)

27 stycznia 2016   Gostycyn  Na sygnale     Komentarze: 1

Nie żyje prezes zarządu gminnego OSP Gostycyn Henryk Łożyca.

We wtorek (26.01), około godz. 20.00 wracał z zebrania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Kloni, ubrany w galowy mundur. W trakcie zebrania nic nie wskazywało, aby prezes miał złe samopoczucie. Wyjeżdżał ulicą Słoneczną w Gostycynie na Bydgoską. Jego samochód przeciął Bydgoską i zatrzymał się po drugiej stronie na betonowym ogrodzeniu. Świadkowie mówią, że auto się „przetoczyło” przez ulicę. Słoneczna to stroma ulica, na wylocie której ustawiony jest znak stopu. Czy kierowca zatrzymał przed tym znakiem? Być może uda się to ustalić podczas śledztwa, pomóc w tym może odczyt nagrania z kamer zamontowanych w pobliżu tego skrzyżowania.

Na miejsce przybyli strażacy z gostycyńskiego OSP oraz karetka pogotowia i policja. Ruch na ulicy Bydgoskiej był wstrzymany, później odbywał się wahadłowo.

Załoga karetki z pomoca strażaków OSP Gostycyn podjęła próbę reanimacji swojego prezesa, niestety nieudaną. Zwłoki przewieziono do Bydgoszczy, gdzie dokonana zostanie sekcja zwłok, która wykaże przyczyny śmierci. Prawdopodobną jest zawał serca. Ochotnicy z Gostycyna oddali honory swojemu prezesowi i „odprowadzili” go do granicy gminy, jadąc za karawanem na sygnałach. w Pruszczu, na czas przejazdu, tamtejsza jednostka OSP właczyła także syrenę i przyłączyła się do kolumny.

[mapsmarker marker="33"]

Komentarze

comments

1 komentarz

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl