“Świąteczne życzenie” po raz drugi w WDK Kęsowo (ZDJĘCIA)

9 stycznia 2018   Aktualności  Kęsowo     Komentarze: 0

Nie pierwszy raz aktorzy-amatorzy z gminy Kęsowo wystawiają spektakl na Boże Narodzenie. Jak zwykle sala widowiskowa Wiejskiego Domu Kultury zapełniła się widzami po brzegi. Przybyli starsi i młodsi, rodzice dziećmi. Premiera odbyła się jeszcze przed świętami 17 grudnia. Liczne pytania o powtórne wystawienie sztuki spowodowało, że grupa teatralna zdecydowała się zagrać na bis w niedzielę (7.01). I znów widownia wypełniona do ostatniego miejsca, co poniektórzy musieli oglądać spektakl na stojąco z braku miejsc siedzących. Zachwyceni byli wszyscy, dzieci w pierwszych rzędach żywiołowo reagująca na wydarzenia rozgrywające się na scenie i dorośli, którzy nie rzadko oglądali swoich znajomych czy sąsiadów na scenie.

Scenariusz spektaklu „Świąteczne życzenie” przywodzi na myśl „Opowieść wigilijną” Dickensa. Wiele jest znanych filmowych adaptacji tej powieści. Jedne bliższe, drugie dalsze od oryginału. Jedne bardzie, inne mniej poważne. W kęsowskim przedstawieniu nie zabrakło chwil do zadumy ale też znalazły się akcenty komediowe. Wszystko wyważone i na miejscu.

Przesłanie było proste. Uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić. I tego doświadczył bohater – młody chłopak, który wszedł w okres buntu i nienawidził rodziny i wszystkiego, co „ograniczało” jego wolność. Ze świąt natomiast lubił jedynie prezenty. Duch świąt pokazał mu, jak może wyglądać Boże Narodzenie, które będzie spełnieniem marzeń chłopaka. Pokazał też, jak wyglądały święta przed erą komputerów i telefonów komórkowych, w czasach PRL-u. Ta wirtualna podróż uzmysłowiła młodemu człowiekowi, co tak naprawdę stanowi prawdziwą wartość w życiu. A jeżeli przy okazji widownia mogła się nieco pośmiać z przywar teściowej, z Mikołaja, który zamiast dać prezenty, dal pokaz tańca erotycznego, to tylko z korzyścią dla sztuki się to odbyło.

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl