Trudno uwierzyć, że to już koniec (ZDJĘCIA)

10 września 2018   Aktualności  Tuchola     Komentarze: 0

 Finałowy koncert Letniego Festiwalu Organowego

Co się odwlecze… W zeszłym roku nie odbył się jeden z koncertów w ramach Letniego Festiwalu Organowego w kościele Bożego Ciała w Tucholi. Powodem była nawałnica, które przeszła przez nasz region. Dyrektor Festiwalu Błażej Musiałczyk już wówczas powziął decyzję, że koncert musi się odbyć, nawet jeżeli trzeba będzie z nim czekać do kolejnej edycji. Dotrzymał słowa. W tym roku koncert finałowy był piątym i odbył się we wrześniu, w minioną niedzielę (9.09). Zgromadził wielu melomanów. Proboszcz parafii Ireneusz Kalf zażartował, że tylu wiernych nie widział na żadnej mszy świętej tego dnia.

Koncert rozpoczęli sopranistka Małgorzata Rocławska, tenor Jacek Szymański oraz Błażej Musiałczyk (organy). W ich wykonaniu usłyszeliśmy kompozycje Ludomira Różyckiego, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina oraz improwizacje organowe.

Druga część koncertu to już występ Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa z towarzyszeniem sopranistki Małgorzaty Rocławskiej. W wykonaniu muzyków usłyszeliśmy najpiękniejszą muzykę filmową.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl