Ciemno po zmroku w Tucholi (ZDJĘCIA)

23 grudnia 2013   Tuchola     Komentarze: 3

Po zmroku są takie miejsca w Tucholi, które pozostają ciemne lub przynajmniej niedoświetlone, pomimo że są tam latarnie uliczne. Dlaczego pytał na ostatniej sesji radny miejski Jacek Jeżewski. Burmistrz Tadeusz Kowalski odpowiedzialnością za ten stan rzeczy obarczył operatora energetycznego, kory opieszale reaguje na monity z urzędu odnośnie awarii oświetlenia ulicznego, zapowiedział jednocześnie bardziej stanowcze działania w tej kwestii. Jeżeli zaś chodzi o zasoby, których właścicielem jest gmina – tu jest dobrze – powiedział włodarz.

Do informacji dołączamy zdjęcia wykonane przy okazji wieczornego spaceru po starówce. Jak się okazuje pogrążony w ciemnościach jest dworzec PKP, lampa prze Urzędem Skarbowym działa „połowicznie”, jedna żarówka robi sobie przerwy w świeceniu. Nie palą się wszystkie lampy w parku za Urzędem Miejskim. Zaś jeżeli chodzi o oświetlenie Urzędu Miejskiego, tu również widoczne są braki w latarniach i oświetleniu murów budynku.

Może potrzebna jest informacja i dokumentacja innych miejsc w mieście, aby coś się zmieniło. Jacek Jeżewski zaproponował, żeby to radni zgłaszali braki w oświetleniu ulic. Ale to może zrobić każdy. Jeżeli znacie takie miejsca, prześlijcie zdjęcia i opisem na adres naszej redakcji:

Sprawdź też zgłoszenie “ciemnej” latarni przez pana Mariusza TUTAJ.

Komentarze

comments

3 komentarze

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl