Ewakuowano 250 osób (AKTUALIZACJA)

16 lutego 2017   Tuchola     Komentarze: 0

W internacie Technikum Leśnego rozlała się formalina.

To był najprawdopodobniej przypadek. Środek pochodził z pojemnika z preparatem biologicznym. Do skażenia doszło w środę (15.02) wieczorem. Sprawnie przeprowadzona akacja ewakuacyjna to efekt corocznych ćwiczeń, które pod kierunkiem tucholskiej straży pożarnej przechodzą uczniowie szkół. Tym razem ewakuację przeprowadzono zanim zjawili się strażacy. Uczniowie sprawnie zareagowali na sygnał dźwiękowy i opuścili budynek internatu.

Zbadaniem poziomu uwolnionego formaldehydu zajęła się tucholska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W piątek (17,02) rano powinny być znane wyniki badań pobranych próbek – poinformowała dyrektor Sanepidu w Tucholi Justyna Szulc. Do czasu stwierdzenia ustania działania szkodliwych czynników segment internatu, w którym doszło do skażenia jest całkowicie wyłączony z użytkowania. Działanie formaldehydu zawartego w formalinie może powodować podrażnienie naskórka, poparzenia, zaś wdychanie drażniąco działa na drogi oddechowe i śluzówkę. Jak poinformował Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi Arkadiusz Kroll, cztery osoby przebywające w skażonej części budynku już w środę skarżyły się na bóle głowy. Najprawdopodobniej uległy lekkiemu podtruciu oparami formaldehydu. Ratownicy medyczni podali poszkodowanym tlen. Nie było potrzeby ich hospitalizowania.

Wg straży pożarnej z pojemnika wydostało się około 0,5 l cieczy. Zabezpieczono naczynie, z którego pochodziła i skażony materac.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl