Głos wsparcia dla strajkujących nauczycieli

10 kwietnia 2019   Tuchola     Komentarze: 0

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych pracuje normalnie. Nauczyciele nie strajkują, choć, jak się okazuje, za podjęciem akcji protestacyjnej opowiedziało się 92 % z nich. Jak sami mówią, procedury nie pozwoliły im przystąpić do strajku. Natomiast wystosowali list otwarty do koleżanek i kolegów, którzy od poniedziałku prowadzą akcję protestacyjną w szkołach. Oto jego treść.

Koleżanki i Koledzy!

Niestety nie możemy w pełni dzielić z Wami walki, ale to nie znaczy, że nie chcemy! W naszej szkole za strajkiem opowiedziało się 92 % pracowników! Wszyscy, którzy podpisali ten list, w tym członkowie jedynego działającego w szkole związku zawodowego NSZZ Solidarność, bardzo chcą strajkować. Niestety, procedury nas zablokowały. Podziwiamy Was i jesteśmy z was dumni! Jesteście na pierwszej linii i możecie być pewni, że boli nas, że nie możemy stać z Wami ramię w ramię. Wiemy, że wiele tracicie. Nie poddawajcie się, to co robicie dla wszystkich nauczycieli, jest bardzo ważne i nigdy tego nie zapomnimy. Tylko to, że będziemy razem, da Wam siłę. My możemy tylko Was podziwiać i dawać wsparcie.

Skierowaliśmy pismo do lokalnych struktur NSZZ Solidarność, aby przyłączyć się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Jednak z przyczyn formalnych i niezależnych od nas jest to niemożliwe. Najważniejsze, że jesteśmy przyjaciółmi, a prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie!
Trzymajcie się!

Nauczyciele
Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych
im. Ziemi Tucholskiej

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl