Konkurs Wiedzy o Historii Regionu Przez Wieki ku Niepodległej (ZDJĘCIA)

12 marca 2018   Tuchola     Komentarze: 0

Finał gminnego Konkursu Wiedzy O Historii Regionu dla klas VI i VII szkół podstawowych oraz klas II i III gimnazjów Przez Wieki Ku Niepodległej odbył się w piątek (9.03) w Szkole Podstawowej Nr 2 w Tucholi.

Podsumowanie zmagań konkursowych otworzyły gospodarz konkursu dyr SP 2 Ewa Szczukowska (jako gospodarz) oraz w imieniu organizatora konkursu prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury w Tucholi Maria Ollick.
Na konkurs zgłosiło się 25 uczestników z 7 szkół gminy Tuchola. Komisja postanowiła nagrodzić 3 uczniów oraz wyróżnić dwoje.

  1. miejsce – Wawrzyniec Chylewski (SP 3 w Tucholi),
  2. miejsce – Jakub Kozłowski (SP 2 w Tucholi),
  3. miejsce – Kinga Kożuch (SP 2 w Tucholi).

Wyróżnienia: Emma Domisch (SP 1 w Tucholi) i Hubert Nowacki (SP 3 w Tucholi).

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu – dyplomy uczestnictwa i upominki. Uroczystego wręczenia dokonali przybyli na podsumowanie konkursu goście – burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Cieślewicz.

W imieniu Komisji Konkursowej jej przewodniczący dr Paweł Redlarski pogratulował zwycięzcom i podziękował uczestnikom za udział, zachęcając jednocześnie do dalszego zgłębiania historii naszej Małej Ojczyzny. Prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury Maria Ollick dołączyła się do podziękowań dla uczestników za udział i opiekunów za przygotowanie uczniów do konkursu. Podkreśliła, że rozbudzanie zainteresowania historią regionu jest jednym z elementów kształtowania tożsamości młodego obywatela Rzeczypospolitej.

Organizatorzy konkursu:
Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi,
Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr1 w Tucholi

Komisja obradowała w składzie:
przewodniczący dr Paweł Redlarski, Alicja Górecka, Danuta Chudzińska, Elżbieta Folega, Hanna Wenta, Izabella Kałużna, Mirosława Drzycimska i Piotr Zieliński.

Konkurs był jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach realizowanego przez Borowiackie Towarzystwo Kultury projektu Sztafetą Przez Pokolenia w ramach obchodów 100-lecia NIEPODLEGŁEJ.

Na podstawie tekstu Marii Ollick
Zdjęcia nadesłane.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl