Kto chciał Dżem?

15 lutego 2017   Tuchola     Komentarze: 1

Gwiazda 58. Dni Borów Tucholskich wybrana. Czy urząd słucha mieszkańców?

W poniedziałek (13.02) odbyło się I posiedzenie Komitetu Organizacyjnego 58. Dni Borów Tucholskich. Podczas spotkania ustalono wstępny harmonogram imprez. Zdecydowano również, kto będzie tegoroczną gwiazdą Dni Borów Tucholskich.

„Swego czasu na naszym profilu na facebook’u zaproponowaliśmy czwórkę wykonawców (Anię Wyszkoni, Natalię Szroeder, Michała Szpaka i Monikę Lewczuk – przyp. red.). Poprosiliśmy naszych internautów o opinie dotyczące poszczególnych artystów. Jak się okazało, wielu z naszych facebook’owiczów wskazywało zupełnie inny zespół, który chcieliby zobaczyć podczas koncertu finałowego. Wychodząc więc naprzeciw głosom mieszkańców, zdecydowaliśmy się na występ zespołu Dżem” – mówi burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. – Nie pozostajemy też głusi na sugestie również tych osób, które chciałyby pobawić się przy muzyce lekkiej i przyjemnej. Taki repertuar planujemy na sobotę, 22 lipca. Wówczas na tucholskim rynku zorganizujemy „Biesiadę tucholską”.

Post, o którym mówi burmistrz dziwnym trafem zniknął z facebook’owego profilu gminy (a może się znajdzie za jakiś czas). Ciekawe dlaczego? Faktem jest, że w większości komentarzy pod postem pojawiali się inni wykonawcy, niż zaproponowani przez urzędników. Czy najwięcej głosów zebrał zespół Dżem? Trudno teraz stwierdzić. Z całą pewnością znalazły się tam głosy krytyczne wobec wydawania na gwiazdy dużych środków z pieniędzy z gminnej kasy. Pojawiły się głosy osób, które wolałyby przyjść na koncert gwiazdy discopolo, której gaża byłaby niewspółmiernie niższa od pieniędzy, które trzeba wydać zapraszając wykonawców zaproponowanych przez urzędników gminy. Czując, że wybór może paść na zgoła innego artystę, urzędnicy zachowawczo napisali na portalu miejskim: „Z pewnością Wasz odzew będzie dla nas sygnałem, kogo mamy w tym roku zaprosić do stolicy Borów Tucholskich”. Głos mieszkańców jest jedynie sygnałem, nie zaś wskazaniem, kogo organizatorzy zaproszą na Dni Borów Tucholskich. Od lat gwiazdę wybiera się spośród wykonawców, których sprowadzenie oferuje agencja artystyczna Art Kowalik. Agencja zajmuje się też organizowaniem koncertów finałowych DBT. Można przypuszczać, że w tym roku Agencja organizuje latem koncerty grupy Dżem, więc i w Tucholi usłyszymy „Czerwony jak cegła”. Zespół Dżem to legenda polskiej muzyki, ma wielu wiernych fanów. Utrzymała się na scenie i nie stracił na popularności nawet po śmierci legendarnego wokalisty Ryszarda Rydla. To doskonała oferta dla koneserów muzyki, których wielu znajdzie się i w Tucholi. Pytanie, czy inny bardziej „uniwersalny” wykonawca nie byłby odpowiedniejszy na tę okoliczność. Tym bardziej, że organizacja Dni Borów Tucholskich, przynajmniej w części, opłacana jest przez mieszkańców Tucholi.

Komentarze

comments

1 komentarz

  1. Anonim / 22 lipca 2017 w 12:42

    Przestańcie wydziwiać! Zabawa będzie przednia

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl