„Magia Kaszub” wystawa malarstwa Stanisławy Neubauer (ZDJĘCIA)

14 marca 2019   Tuchola     Komentarze: 0

7 marca w Muzeum Borów Tucholskich odbył się wernisaż malarstwa Stanisławy Neubauer pt. „Magia Kaszub”.

Stanisława Neubauer jest somoninianką, absolwentką Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie i Studium Pedagogicznego w Gdańsku. Wspólnie z mężem Markiem od ponad 20 lat prowadzą firmę reklamową. Inspiratorka wielu dziecięcych sukcesów plastycznych w konkursach i aukcjach, autorka wystaw malarstwa, fotografii, wielu zdjęć w regionalnych mediach, wydawnictwach, oraz prac plastycznych znajdujących się w kraju i za granicą.

Swoją działalność artystyczną pani Stanisława rozpoczęła wystawą fotografii w 1982 r. Warsztat twórczy autorki jest bardzo bogaty, maluje obrazy, porcelanę, tworzy witraże, biżuterię. W ubiegłym roku o tym samym czasie otwieraliśmy w Muzeum Borów Tucholskich wystawę „Pędzlem haftowane”, w której kaszubskie tradycyjne wzory zostały przedstawione i przetworzone na coś nowocześniejszego.

Obecna wystawa pt. „Magia Kaszub” to cykl 70 obrazów ukazujących kaszubskie wzgórza, domy u ich podnóży, niebo, rzeki, jeziora, a wszystko jakby ze snu, obrazy są bajeczne, wprost nierealnie kolorowe. Przedstawiona barwa jednych zachwyca drugich dziwi ale to wyróżnik prac p. Steni. . Autorka jak sama mówi: „kiedyś starała się malować to co podobało się innym, teraz maluje to co czuje to co chciałaby przedstawić”. To właśnie jest jej indywidualny styl pełen wrażliwości, odwagi ukazujący to co drzemie w jej sercu. Gruba kreska, proste pociągnięcia pędzlem, plamy, przeróżne kształty a w kontraście z niebywale śmiałymi barwami obrazy wręcz zachwycają. Realistyczny pejzaż kaszubski jest naprawdę piękny ale wymaga wyobraźni, za pomocą której można go przedstawić ale i indywidualnie zinterpretować. Prace pani Stanisławy można podziwiać w Muzeum Borów Tucholskich w miesiącu marcu. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi
Zdjęcia: Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl