Poezja F. Kameckiego w tucholskiej bibliotece

3 września 2012   Imprezy  Tuchola     Komentarze: 0

Wieczór poezji ks. Franciszka Kameckiego pochodzącego z Cekcyna organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 11 września o godzinie 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Pocztowej 7b.Franciszek Kamecki urodził się 3 października 1940 w Cekcynie.
Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie i teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Debiutował na łamach prasy w Tygodniku Powszechnym w 1960 r. wierszem “Nasz świat”. W następnych latach ukazywały się tamże kolejne jego wiersze pisane pod pseudonimem Franciszek Damecki.
Po ukończeniu seminarium duchownego objął stanowisko proboszcza parafii w Grucznie, został też wykładowcą homiletyki i teologii przepowiadania w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej.
Należy do organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Towarzystwa Miłośników Ziemi Cekcyńskiej, Bydgoskiego Stowarzyszenia Artystycznego.
Współautor albumów, scenariuszy i materiałów kościelnych. Jego utwory w antologiach, almanachach, w czasopismach, radio i telewizji, w kraju i za granicą, w języku niemieckim, angielskim, czeskim, słoweńskim, słowackim (źródło: www.wikipedia.org)

Zobacz plakat TUTAJ

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl