Policyjne patrole rowerowe na ulicach Tucholi

13 lipca 2018   Tuchola     Komentarze: 0

Wraz z nadejściem wakacji na tucholskich ulicach pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Mundurowi sprawdzają rejon Głęboczka, okoliczne osiedla, miejsca rekreacji, a także rejony, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Funkcjonariusze nie tylko podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa, ale także dbają o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Tucholi oraz odwiedzających turystów.

Od lipca na terenie miasta Tuchola można spotkać dwuosobowe patrole rowerowe. Dzięki wsparciu ze strony Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy 4 funkcjonariuszy patrolując teren miasta na rowerach dba o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, a także turystów odwiedzających Bory Tucholskie.

Podstawowe zadania policjantów w patrolach rowerowych to zapobieganie naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, a także zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na terenie tucholskich ulic policyjne patrole rowerowe będą pojawiały się także i w tym rejonie gdzie natężenie ruchu jest znaczne, aby zwiększyć bezpieczeństwo poruszających się pojazdów, rowerów, a także pieszych.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl