Poznaj piękno „Rustykalnej Chaty”

9 kwietnia 2018   Imprezy  Tuchola     Komentarze: 0

Wernisaż wystawy prac Elżbiety Pieczki odbędzie się w piątek (13.04) o godz. 17.00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury. Wystawa czynna będzie do 11 maja. Wstęp wolny.

Elżbieta Pieczka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obecnie pracuje jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej Nr 2 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi.

Poza pracą zawodową prowadzi pracownię rękodzieła pn. „Rustykalna Chata Eli”, w której z pasją projektuje i tworzy różnorodne elementy dekoracji wnętrz, m.in. szydełkowane obrusy, bieżniki, firanki i łapacze snów. Prace Pani Elżbiety znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą (Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, USA, Chiny).

Tegoroczna wystawa w Tucholskim Ośrodku Kultury stanowi plon kilku lat pracy i jest trzecią wystawą indywidualną. Pierwsza miała miejsce w 2001 r, druga w 2013 r. Ponadto swoją twórczość prezentowała poza Tucholą podczas wystaw zbiorowych m.in. w Gdańsku, Wejherowie, Słupsku oraz Somoninie.

Jak sama mówi:

Każda z wystaw jest dla mnie nowym i ciekawym doświadczeniem, szansą poznania nowych ludzi, nawiązania kontaktów z innymi twórcami. Daje okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i umiejętności artystycznych. Jest też niewątpliwie dużą satysfakcją płynącą z możliwości prezentowania własnej twórczości, inspiracją do nowych pomysłów i dalszej pracy.

Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się z innymi organizując i prowadząc warsztaty plastyczne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Ważniejsze wystawy:

  • luty/marzec 2001 r. – Wystawa rękodzieła – Tucholski Ośrodek Kultury (indywidualna);
  • lipiec/wrzesień 2001 r. – Sztuka Ludowa Kaszub – Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (zbiorowa)
  • wrzesień 2001 r. – Wystawa rękodzieła – Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku (zbiorowa)
  • luty/marzec 2003 r. – Wystawa pokonkursowa Sztuka ludowa, rękodzieło i plastyka amatorska Pomorza Środkowego – Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (zbiorowa).
  • 2003 r. – Forum Twórczości Ludowej Kaszub w Somoninie.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl