Przyłapani przez drona (ZDJĘCIA)

14 marca 2019   Tuchola     Komentarze: 0

Z powietrza kierowców obserwował dron, jazda bez zapiętych pasów, rozmowa przez „komórkę” i ignorowanie czerwonego światła kończyło się mandatem.

Tucholscy policjanci przy pomocy quadrocoptera prowadzili działania na rzecz poprawy porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy, którzy rażąco naruszyli przepisy zostali ukarani mandatem.

Od połowy ubiegłego roku, po ukończeniu specjalistycznego kursu, tucholscy policjanci posiadają uprawnienia do sterowania dronami. Dotąd ten zaawansowany i kompletny wielowirnikowiec znalazł zastosowanie podczas:

  • działań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych, w szczególności w trudnym terenie (pola, łąki, jeziora, bagna);
  • tworzenia materiałów poglądowych w trakcie wypadków komunikacyjnych i klęsk żywiołowych, które wystąpiły na znacznych obszarach.

W zeszłym tygodniu (7.03) policjanci udokumentowali przy użyciu drona wykroczenia drogowe na remontowanym odcinku ulicy Warszawskiej w Tucholi. Mundurowi obserwowali zachowanie kierowców oraz pieszych na drodze. Do najczęściej popełnianych wykroczeń można zaliczyć: przejazd na czerwonym świetle, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowców. Po zarejestrowaniu takiego naruszenia przepisów, policyjni operatorzy drona, informowali pobliski patrol drogówki, który zatrzymywał do kontroli wskazane auto. Nie obyło się tu bez mandatów dla kierujących.

Jest to pierwsza tego typu akcja i z pewnością nie ostatnia, do której został użyty policyjny wielowirnikowiec.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl