Sierż. szt. Tomasz Kozielecki i jego pies Aro vice mistrzami województwa

8 sierpnia 2018   Na sygnale  Tuchola     Komentarze: 0

W dniach 2-3 sierpnia br. w Myślęcinku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Polski w kategorii psów patrolowo-tropiących. Tucholski pies policyjny wraz ze swoim opiekunem, po raz kolejny stanęli na podium i ponownie zdobyli tytuł vice mistrza województwa kujawsko – pomorskiego. Wezmą teraz udział w zawodach ogólnopolskich.

W eliminacjach wzięli udział przewodnicy wraz z psami służbowymi kategorii patrolowo-tropiącej oraz patrolowo-tropiącej do działania bez kagańca z Komend Miejskich i Powiatowych Policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Eliminacje wojewódzkie obejmowały następujące konkurencje:

  • test wiedzy,
  • sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym,
  • praca węchowa,
  • ogólne posłuszeństwo oraz pokonywanie przeszkód terenowych,
  • pościg bez kagańca za osobą z odrzuceniem przedmiotu, czołowym atakiem pozoranta na psa i obrona przewodnika,
  • przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby.

Komendę Policji w Tucholi reprezentowali sierż. szt. Tomasz Kozielecki z 8-letnim psem Edyl (Aro), którzy w 2016 roku w zawodach kynologicznych na szczeblu krajowym, jak i wojewódzkim zdobyli tytuł v-ce mistrza.

Ostatecznie udział w tegorocznych zawodach zakończył się dla sierż. szt. Tomasza Kozieleckiego i Aro zajęciem 2. lokaty i zdobyciem kolejnego tytułu vice mistrza województwa kujawsko – pomorskiego psów patrolowo-tropiących. Będą oni reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy na finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Legionowie we wrześniu tego roku.

Komendant tucholskiej policji nadkom. Wiesław Gapa osobiście pogratulował osiągniętych wyników i życzył kolejnych sukcesów na zawodach krajowych.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl