Stypendia od marszałka dla uczniów tucholskich szkół

1 grudnia 2017   Tuchola     Komentarze: 0

Uroczyste wręczenie stypendiów marszałka województwa 73 uczniom liceów i techników z regionu odbyło się w środę (29.11) w toruńskim Planetarium.

W Kujawsko-Pomorskiem od lat wspieramy finansowo uzdolnioną młodzież, korzystając ze środków z budżetu województwa oraz przygotowując duże projekty stypendialne finansowane ze środków unijnych. Mamy nadzieję, że taka zachęta będzie dla młodzieży motywacją do pracy i bodźcem do osobistego rozwoju. Duża w tym rola rodziców i pedagogów, którzy wspierają postępy młodych ludzi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W ramach dorocznej marszałkowskiej pomocy stypendialnej dla uczniów dziennych liceów i techników zarząd województwa przyznał 73 stypendia na rok szkolny 2017/2018. Kandydatów do stypendiów zgłaszały starostwa powiatowe i miasta na prawach powiatu. Wsparcie z budżetu województwa trafi do uczniów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, preferencje mieli między innymi mieszkańcy mniejszych miejscowości. Wysokość pomocy to 300 złotych miesięcznie na okres 10 miesięcy (od września 2017 roku do czerwca 2018 roku).

Wśród stypendystów znalazła się trójka uczniów tucholskich szkół.

  • Grażyna Anna Rybak – Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych,
  • Ewelina Pozorska – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych,
  • Aleksandra Mieczkowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących.

Lista wszystkich stypendystów.

Podczas uroczystości w toruńskim Planetarium marszałek Piotr Całbecki wręczył stypendystom okolicznościowe dyplomy oraz listy gratulacyjne dla rodziców. W spotkaniu uczestniczyli także starostowie oraz dyrektorzy szkół.

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl
Fot. Szymon Zdiebło/Tarantoga.pl

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl