UWAGA! Ograniczenia i zmiana organizacji ruchu w Tucholi (ZDJĘCIA)

9 lipca 2018   Lubiewo  Tuchola     Komentarze: 0

Trwa kompleksowa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 240 Świecie-Tuchola. W poniedziałek (9.07) ruch na ulicach Cegielnianej i Warszawskiej w Tucholi został ograniczony. Zapewniony został jedynie dojazd do posesji dla mieszkańców i służb komunalnych. Ciężarówki kierowane są drogą drogą wojewódzką DW nr 241 do Sępólna Krajeńskiego, a następnie z wykorzystaniem dróg nr 25 i 22 do Chojnic. Z kolei pojazdy o masie do 3,5 tony kierowane są przez centrum miasta (ulicami Świecką i Nowodworskiego).

Zakończenie podstawowych prac 240 planowane jest do końca roku.

Obecnie na drodze nr 240 trwają m.in. prace związane z budową obejścia Płazowa (gm. Lubiewo), korektą łuków pionowych, poszerzeniami nawierzchni jezdni drogi, układaniem warstwy wyrównawczej bitumicznej na odcinku pozamiejskim oraz budową ciągu pieszo-rowerowego. Jeszcze latem rozpoczną się również remonty obiektu mostowego w Rudzkim Młynie i budowa kładki. Pod koniec lipca wykonawca zamierza zapewnić przejezdność na obwodnicy Płazowa. Zostanie na nią skierowany cały ruch, co pozwoli wyremontować stary przebieg drogi. W Tucholi kontynuowane są prace na ulicach Cegielnianej, Świeckiej i Warszawskiej Przy tej okazji wymieniane są odcinki wodociągu, przebudowywane sieci podziemne. Ulice zyskują lepsze odwodnienie i nowoczesne oświetlenie ledowe.

Po zakończeniu inwestycji jezdnia na całym odcinku będzie wzmocniona i otrzyma szerokość 7 metrów. Rowerzyści i piesi będą mieli do dyspozycji bezpieczną ścieżkę. W Płazowie przy nowym odcinku drogi powstaną dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, a także punkt do kontroli i ważenia ciężarówek.

Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl