V Rajd Rowerowy w Legbądzie (ZDJĘCIA)

11 października 2017   Tuchola     Komentarze: 0

V Rajd Rowerowy organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Legbądzie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Borowi”odbył się w sobotę (7.10). Na start przybyło 168 sympatyków dwóch kółek z Legbąda, Raciąża, Łosin, Rzepicznej, Klocka i okolicznych miejscowości, z Tucholi, Bladowa, Śliwic i Czerska. Taka frekwencja cieszy tym bardziej, że pogoda nie zachęcała do aktywności na powietrzu. Wiek uczestników był bardzo zróżnicowany, najstarsza osoba miała 73 lata, a najmłodsza – 2, był to Staś Elak, który samodzielnie pokonał całą trasę.

Otwarcia imprezy dokonała dyrektor Barbara Drewczyńska, która przywitała wszystkich uczestników oraz przedstawiła trasę rajdu. Policjanci z Komendy Powiatowej w Tucholi objaśnili zasady poruszania się po drogach publicznych oraz przedstawili zasady zachowania bezpieczeństwa. Peleton cyklistów prowadzili strażacy z OSP w Legbądzie. Trasa rajdu wiodła przez malownicze zakątki Borów Tucholskich, uczestnicy przemierzyli ok. 14 km.

Na trasie rajdu panie z KGW z Rzepicznej i tamtejszej Świetlicy Wiejskiej przygotowały poczęstunek dla rowerzystów. Pyszne słodkości oraz ciepła kawa i herbata dały siłę na dalszą część rajdu. Po powrocie do Świetlicy Wiejskiej w Legbądzie na uczestników czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez kucharki ze szkoły w Legbądzie – znakomita grochówka oraz drożdżówka.

Po wspólnym świętowaniu nadszedł czas na konkurs wiedzy o Borach Tucholskich. Rozlosowano 12 nagród rzeczowych ufundowanych przez Szkołę Podstawową w Legbądzie, Uczniowski Klub Sportowy „Borowi”nagrody głównej ufundowanej przez burmistrza. Rewer wylosował Hubert Nieżurawski z Czerska.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom rajdu. Wspólnie cieszymy się, że sportowe akcje łączą naszą społeczność szkolną oraz środowiskową. Dziękujemy za okazaną pomoc wszystkim służbom zabezpieczającym rajd: strażakom z OSP w Legbądzie, policjantom z Komendy Powiatowej w Tucholi, paniom sołtys z Legbąda, Rzepicznej i Białej, Świetlicy Wiejskiej w Legbądzie, obsłudze medycznej, nauczycielom i pracownikom obsługi ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie, rodzicom, uczniom i wszystkim uczestnikom – napisali organizatorzy rajdu i już teraz zapraszają za rok na VI Rajd Rowerowy.

Tekst i zdjęcia nadesłane.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl