Wieniec z Wielkiej Komorzy ozdobi gabinet wojewody

10 września 2013   Imprezy  Tuchola     Komentarze: 0

Choć nie wygrał konkursu, doceniła go wojewoda kujawsko-pomorska Ewa Mes

Na tegorocznych Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w niedzielę 8 września 2013 r. w Rypinie, Powiat Tucholski reprezentowany był przez KGW z Wielkiej Komorzy. Przygotowany przez nasze KGW wieniec doceniła Ewa Mes, Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Tradycją stało się już, że każdego roku inna gmina naszego powiatu bierze udział w wojewódzkich obchodach święta plonów, podczas których rolnicy oraz przedstawiciele władz rządowych i samorządowych dziękują za plony. Dzięki przepięknym strojom borowiackim podczas dożynkowego korowodu delegacja Powiatu Tucholskiego rozpoznawana była już z daleka.

Wieniec w kształcie korony z misternie splecionych kłosów zbóż wykonało Koło Gospodyń Wiejskich z Wielkiej Komorzy. W wieńcu, oprócz chleba, owoców i kwiatów, nie zabrakło także wstążek w barwach narodowych, kościelnych i unijnych, a także szarfy z regionalnym haftem. Kompozycja ta tak spodobała się wojewodzie Ewie Mes, że wybrała ona wieniec z Borów Tucholskich, by przyozdobił on jej gabinet.

Zwycięski wieniec w stylu tradycyjnym – którego autorkami są członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Chrostkowa w powiecie lipnowskim – będzie reprezentował Kujawsko-Pomorskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale (15 września), w konkursie o nagrodę prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tucholi (tucholski.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl