Wykłady i konkursy w ramach programu „Razem bezpieczniej”

17 maja 2017   Na sygnale  Tuchola     Komentarze: 0

W ramach kontynuacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” w piątek (12.05) odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami powiatu tucholskiego. Jego tematem było bezpieczeństwo w sieci oraz funkcjonowanie numeru alarmowego 112 . W tym samym czasie w Tucholskim Ośrodku Kultury odbywał się konkurs piosenki dziecięcej poruszający tematykę związaną z numerem alarmowym (zajrzyj TUTAJ). Po zakończonych występach wszyscy uczestnicy w ramach niespodzianki mogli zwiedzić siedzibę tucholskiej Policji.

Przed południem w Książnicy Tucholskiej, z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Pomocy Społecznej spotkał się w pracownik Zespołu Łączności i Informatyki Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, Ireneusz Ruszczyk. Podczas swojego wystąpienia przybliżył zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Przybyli na spotkanie mogli dowiedzieć się m.in. na temat bezpieczeństwa internetowych usług bankowych, płatnych wiadomości typu Premium, konieczności czytania regulaminów usług zawieranych przez sieć czy próbach wyłudzeń internetowych. O istocie funkcjonowania numeru 112 i jego racjonalnym wykorzystaniu wypowiedzieli się pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Bydgoszczy.

Po południu natomiast po raz kolejny przedstawiciele Komendy Powiatowej w Tucholi oraz pracownicy WCPR z Bydgoszczy spotkali się z rodzicami z terenu powiatu. W trakcie prelekcji opiekunowie mogli dowiedzieć się jak chronić dzieci w sieci, na co zwracać uwagę podczas udostępniania małoletnim Internetu i kiedy interweniować. Przedstawiciele WCPR zwrócili uwagę, chętnie udostępniane dzieciom do zabawy nieużywane telefony komórkowe generują znaczący odsetek niepotrzebnych połączeń z nr 112, bowiem rodzice często zapominają, że kontakt z numerem alarmowym nie wymaga użycia karty telefonicznej.

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl