Zasnął za kierownicą i dachował

14 lutego 2017   Na sygnale  Tuchola     Komentarze: 0

Cztery osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku do jakiego doszło w sobotę (11.02) na trasie Łyskowo – Tuchola. Skierowani na miejsce policjanci Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło z powodu zaśnięcia kierującego passatem 49-latka. Okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

Krótko przed godz. 22.00 dyżurny tucholskiej komendy został poinformowany, że Przy Szosie Bydgoskiej doszło do wypadku drogowego. Na miejsce zostali skierowani policjanci w Zespołu Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 49-letni mieszkaniec Tucholi, kierując wv passatem prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na lewe pobocze, uderzył w skarpę i dachował. W aucie oprócz kierowcy były jeszcze 3 inne osoby: dwie kobiety, 49-latka i 66-latka oraz 75-letni mężczyzna. Wszyscy uczestnicy wypadku trafili do szpitala. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo –śledczej, którzy zabezpieczyli ślady i dokonali oględzin. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Wszystkie okoliczności wypadku wyjaśni policyjne postępowanie.

Tucholska Policja przypomina, że prowadząc pojazd każdy kierowca zobligowany jest do zachowania maksymalnej ostrożności. Jeżeli czujemy zmęczenie czy senność, bądź nagle stan naszego zdrowia uległ pogorszeniu warto zjechać na pobocze i odpocząć lub wezwać niezbędną pomoc. Prowadząc pojazd, kiedy nasz organizm nie jest w pełni wydolny, ryzykujemy zdrowiem lub życiem nie tylko swoim, ale również osób postronnych.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl