VI Runda Mistrzostw Polski MX 5.08.2017 Lidzbark Warmiński

10 sierpnia 2017   Sport     Komentarze: 0

Eliminacja kolejnej rundy Mistrzostw Polski, tym razem w stolicy Warmii, okazała się sporym sukcesem pod względem sportowym,organizacyjnym i medialnym. Moto Klub Lidzbark Warmiński przygotował świetne zawody, chociaż pogoda skutecznie utrudniała przygotowania zawodów – tor był zalewany strugami deszczu.

Mistrzostwa Polski przyciągnęły spore rzesze kibiców i sympatyków motocrossu. W zawodach uczestniczyło 176 zawodników. Reprezentanci wielu klubów motocrossowych dali popis swoich umiejętności a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Daniel Szwemin.

WKM reprezentowało 17 zawodników, w tym czołówka najlepszych sportowców w Polsce. W pierwszym dniu zawodów zobaczyliśmy straty klas MX 65, MX 85, MX 2, MX Masters. Natomiast w drugi dzień zawodów odbyły się wyścigi MX Kobiet, MX 125, MX Open.

Przy profesjonalnej oprawie i przygotowaniu toru sportowcy z zawrotną szybkością i precyzją pokonywali trasę i hopy. Zgromadzeni kibice mogli więc oglądać efektowną, przy tym w pełni kontrolowaną jazdę. Wyniki na żywo można było śledzić na stronie live.motoresults.pl, a cale widowisko było komentowane przez znanego spikera Andrzeja Rencza.

Po weekendowych zmaganiach zawodnicy WKM Więcbork wywalczyli klika miejsc na podium i cenne punkty dla klubu. Wiktoria Garbowska po dwóch wyścigach klasy MX Kobiet objęła prowadzanie i wygrała zawody, jej klubowa koleżanka Weronika Obiała ukończyła zawody na 6. pozycji. Samotny jeździec klasy MX 125 – Mikołaj Rybarczyk ukończył zawody na pozycji 15. Bezkonkurencyjny okazał się Olaf Włodarczak, ktory pokazał piękny popis swoich umiejętności i wygrał wyścigi klasy MX 85. Jego klubowi koledzy ukończyli zawody a pozycjach:

  • 5. Wiktor Sobiech
  • 14. Franek Grzegorczyk
  • 17. Łukasz Ryczek

Max Chwalik uległ Białorusinowi i w klasie MX 65 zawody ukończył na miejscu drugim, a jego klubowi rywale sklasyfikowali zostali na pozycjach:

  • 4. Wiktor Rafalski
  • 9. Filip Pawłowski
  • 19. Bartosz Ryczek

Klasę MX 2 obstawili nasi trzej zawodnicy .

  • 20. Janusz Śmigiel
  • 25. Kamil Śmigiel
  • 27. Patryk Pochylski

Najbardziej dojrzałą wiekowo klasę, czy wiek 40+ reprezentowali. Adam Nowacki, który pomimo dotankowania paliwa podczas wyścigu ukończył zawody na pozycji 13 .Piotr Śmigiel w coraz lepszej formie sklasyfikował się na pozycji 22 .Karol Rogalski po groźnie wyglądającym wypadku ukończył zawody na pozycji 28.

WKM w klasyfikacji klubowej sekcja juniorska jest na pozycji lidera natomiast w sekcji seniorskiej obejmuje 4. pozycję , do trzeciego miejsca muszą odrobić 52 punkty.

Równolegle do Mistrzostw Polski w motocrossie odbywały się zawody Cross Country w Czaplinku. Te zawody mają nieco inna charakterystykę jak motocross, ale kondycyjne przygotowanie zawodnika musi być takie samo. Te dwudniowe wzmagania wyłoniły też swoich zwycięzców. Stało się to tradycją, że zawodnicy WKM Więcbork często stają na podium. Michał Łaszczyk wywalczył 2. miejsce, a jego kolega z klubu Andrzej Solarek zajął 3. miejsce w klasie CC senior 2. Tomasz Łaszczyk, startujący w klasie CC Masters, dojechał do mety na pozycji 19.

Tekst: Karol Rogalski
Foto: Karol Rogalski , KM Szczecin , Małgorzata Rapacz

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2018 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl