Aplikacja „Kwarantanna domowa” – najpierw SMS, później aktywacja

20 marca 2020   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Ponad tysiąc osób korzysta już z aplikacji Ministerstwa Komunikacji „Kwarantanna domowa”. Ważna informacja: jeśli jesteście objęci kwarantanną, poczekajcie na SMS. Dopiero po jego otrzymaniu, uaktywnicie aplikację.

Po kolei

Proces wygląda następująco: Ministerstwo dostaje informację o osobach objętych kwarantanną, wysyła im SMSa zachęcającą do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. W związku z tym jeśli jesteście w kwarantannie nawet od kilku dni, a nie dostaliście SMSa – po ściągnięciu i próbie instalacji aplikacji wyświetli Wam się komunikat, że Waszych danych nie ma w bazie.

Uspakajamy, wiadomość na pewno do Was dotrze. Po jej otrzymaniu komunikat zniknie. Będziecie mogli instalować i aktywować aplikację.

Najpierw SMS, później aktywacja

Otrzymanie SMSa jest kluczowe. To znak, że dane osoby objętej kwarantanną są w naszej bazie i że może ona rozpocząć korzystanie z aplikacji. Proces udostępniania aplikacji ma zakończyć się w ten weekend.

Kwarantanna domowa – to oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz oraz m.in. podstawową ocenę stanu zdrowia.

Dzięki niej zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny, informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii.

Aplikacja daje m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.

Jak aktywować aplikację?

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.

Więcej informacji: www.gov.pl/kwarantannadomowa

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl