Granty na kulturę – po jednym na gminę

3 kwietnia 2013   Cekcyn  Gostycyn  Imprezy  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Samorząd województwa dofinansuje w tym roku organizację blisko setki przedsięwzięć propagujących kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Są wśród nich festiwale, przeglądy, spotkania artystyczne, koncerty i wydawnictwa. Przeznaczono na ten cel ponad milion złotych z budżetu województwa.

To wsparcie rozdysponowane przez zarząd województwa w ramach skierowanego do organizacji pozarządowych konkursu na wykonywanie zadań publicznych, związanych z upowszechnianiem i rozwojem kultury oraz ochroną tradycji i dziedzictwa narodowego. Jego cel to wzbogacenie życia kulturalnego regionu o wartościowe wydarzenia artystyczne i kulturalne, ułatwienie dostępu do dóbr kultury oraz rozwijanie oferty edukacji artystycznej i kulturalnej.

Dotacje trafią na organizację wydarzeń artystycznych i imprez kulturalnych, przygotowanie wydawnictw, edukację kulturalną, przedsięwzięcia służące popularyzacji i ochronie dziedzictwa kulturowego i tożsamości regionu, promocję kultury województwa z udziałem twórców i wykonawców z naszego regionu, a także realizację projektów interdyscyplinarnych.

Wsparcie pomoże w realizacji 95 przedsięwzięć. Wśród nich są kreatywne warsztaty dla dzieci „Lokomotywa sztuki”, organizowane przez Bydgoską Fundację Wolnej Myśli, toruński Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2013, „Koncert na wodzie” w Nieszawie oraz żniński festiwal muzyki organowej i kameralnej.

W naszym regionie dotację w wysokości 2 tys. zł otrzymają:

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Śliwicach na organizację XIV Festiwalu Orkiestr Dętych OSP im. Leona Landowskiego,
  • Stowarzyszenie „Via Natura” w Tucholi 4 tys. zł na Plener Malarski 2013,
  • Stowarzyszenie Gminna Rada Koł Gospodyń Wiejskich w Lubiewie 2 tys. zł na „Niezapomniane Nutki” – VIII Przegląd Pieśni i Piosenek zwanych Frantówkami w Bysławiu,
  • Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło” 5 tys. zł na inscenizację historyczną Poligon „Heidekraut”,
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa 2,5 tys. zł na „Muzyczne Kęsowo”
  • Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” w Gostycynie 4 tys. zł na „Gostycyn w słowie -fotografii – obrazie”,
  • Stowarzyszenie Wspierania Kultury Muzycznej „TALENT” w Cekcynie 3 tys. zł na KOCIOŁ Festival.

Lista wszystkich dotacji TUTAJ.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl