Im się ta pomoc, po prostu, należy! Rzuć złotówkę” na „Renówkę”

10 września 2018   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Pomogli nam, teraz my pomóżmy im.

W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążku zwracamy się z prośbą o wsparcie i pomoc przy pozyskaniu środków pieniężnych na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

W zeszłym roku, po przejściu przez nasz region nawałnicy, długo się nie zastanawiali. Pomoc mają wpisaną w geny. Zorganizowali zbiórkę darów, materiałów budowlanych dla poszkodowanych. Strażacy sami złożyli się na paliwo do swojego wozu i nim przyjechali do Gostycyna, ale nie tylko zostawili zebrane dary. Zostali u nas i pracowali przy usuwaniu skutków nawałnicy. Nie szczędzili ani sił, ani sprzętu. Ciężko pracowali druhowie i ciężko pracował ich wiekowy wóz (rocznik 1988). Poniżej zdjęcia z przyjazdu OSP Raciążek do Gostycyna.

Minął rok od tamtych tragicznych wydarzeń i nadarza się okazja, aby odwdzięczyć się dzielnym strażakom-ochotnikom. Aby dalej pomagać ludziom w potrzebie muszą wymienić swój wysłużony samochód na w pełni sprawne auto ratowniczo-gaśnicze z zabudową kontenerową do 3,5T, z masztem oświetleniowym, agregatem wodno-pianowym i wyciągarką.

Druhowie od lat starają się o pozyskanie nowego wozu. Ale nie tylko wyciągają rękę po datki. Od roku 2017 ekwiwalent za godzinę akcji w wysokości 6 zł w pełni przeznaczają na zakup sprzętu. To właśnie z jego środków w zeszłym roku udało się im zakupić samochód marki Opel Frontera z 1993 roku, który jest drugim samochodem w naszej jednostce i służy do ciągnięcia przyczepy z łodzią.

OSP Raciążek to nie tylko wyjazdy do akcji. Organizuje rożne akcje wśród lokalnej społeczności m.in pudełko życia, warsztaty nauki języka angielskiego, szkolenia z pierwszej pomocy. W tym roku zorganizowaliśmy „I Mundurowy Dzień dziecka” – gdzie w jednym miejscu udało się zgromadzić Straż, Policję, przedstawicieli pogotowia oraz Wojska z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

Wszystkie informacje można znaleźć na naszym profilu https://www.facebook.com/OspRaciazek/

Zbiórka ruszyła w sierpniu na portalu pomagam.pl.

Uruchomiony został także specjalny numer konta na które już można dokonać wpłaty:
20 9537 0000 2104 0050 2591 0001
Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim – z dopiskiem „na samochód”.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl