Prawie 900 wypadków i 142 ofiary śmiertelne!

18 września 2012   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości, brawura, wyprzedzanie „na trzeciego” czy jazda po pijanemu to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, w których giną ludzie. Dlatego policjanci z naszego województwa, na wybranych odcinkach dróg przeprowadzili wczoraj (17.09) w godzinach od 4.00 do 12.00 działania pod kryptonimem „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego”. Głównym celem tych akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa na trasach województwa, ograniczenie zdarzeń drogowych oraz skontrolowanie i zatrzymanie jak największej liczby osób, które łamią przepisy prawa o ruchu drogowym.
Ze statystyk Komendy Wojewódzkiej Policji wynika, że od początku tego roku na drogach kujawsko – pomorskiego doszło do blisko 900 wypadków, w których śmierć poniosło ponad 140 osób, a ponad 1 tys. zostało rannych. Policjanci odnotowali prawie 16 tys. kolizji.

Działania „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego” na stałe wpisały się w harmonogram pracy kujawsko-pomorskich policjantów. Prowadzone były w większości gmin na terenie województwa. Do tej pory w akcji udział wzięło udział wzięło 341 policjantów, skontrolowano blisko 6 tys. pojazdów, ukarano mandatami ponad 1 tys. 200 kierujących, pouczono ponad 450, wobec 16 skierowano wnioski do sądu grodzkiego, zatrzymano ponad 150 dowodów rejestracyjnych i 25 praw jazdy, zatrzymano ponad 40 pijanych kierujących oraz 7, którzy złamali obowiązujący ich sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Źródło: KWP Bydgoszcz (kujawsko-pomorska.policja.gov.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2022 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl