Prekampania w Tucholi – parlamentarzyści PO na spotkaniach z mieszkańcami (ZDJĘCIA)

3 kwietnia 2023   Cekcyn  Gostycyn  Imprezy  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

 

3 i 4 kwietnia parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej odwiedzają województwo kujawsko-pomorskie. W ramach akcji „Tu jest przyszłość” spotykają się mieszkańcami wszystkich powiatów województwa. W poniedziałek (03.04) odpowiadali na pytania tucholan. Na zorganizowanym w Tucholskim Ośrodku Kultury pojawili się: Barbara Nowacka, Andrzej Kobiak, Waldy Dzikowski, Paweł Olszewski, Ryszard Świlski. Gospodarzem spotkania był Krzysztof  Dereszyński.

Uczestnicy spotkania zadawali pytali o propozycje programowe Platformy Obywatelskiej, ale też o sprawy im bliskie jak szkolnictwo, gospodarka leśna, programy socjalne. Parlamentarzyści dowodzili, że winą rządzących jest złe gospodarowanie zasobami naturalnymi Polski, wskazywali nazwiska winnych tego stanu rzeczy. Mówili o pomysłach na poprawę sytuacji w szkolnictwie, unowocześnieniu procesu nauczania na każdym poziomie. Pytanie o program „babciowego” zapytał z kolei Jarosław Katulski – radny do sejmiku wojewódzkiego. Chciał, aby goście przekonali nie tylko jego, a przede wszystkim pracujących Polaków, że to nie jest kolejny program socjalny, na który wszyscy się składają a korzysta część, w tym ci, którzy nie dokładający się swoją pracą do budżetu państwa. Co więcej, program, który jak wiele mu podobnych, nie przynosi zakładanych korzyści, chociażby w postaci wzrostu dzietności. W odpowiedzi usłyszał, że to zdecydowanie nie pusty, nakierowany na zdobycie głosów program socjalny. „Babciowe” to rodzaj zachęty dla Polek, które urodziły dziecko, aby bez obaw o nie mogły wrócić na rynek pracy.

Barbara Nowacka uczestniczyła w poniedziałek  też w spotkaniu zorganizowanym przez Szpital Tucholski w Książnicy Tucholskiej: IN VITRO PRAWEM, A NIE PRZYWILEJEM.

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl