Święto Grzyba i dwa jubileusze w Krzywogońcu (ZDJĘCIA)

27 lipca 2020   Cekcyn     Komentarze: 0

Szczególna edycja Święta w Wiosce Grzybowej Krzywogońcu, bowiem w tym roku 20-lecie istnienia obchodzi Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Sołectwa Krzywogoniec, natomiast 15 lat temu powołano do życia Wioskę Grzybową. Tegoroczne święto Krzywogońca było wyjątkowe również z bardziej prozaicznego powodu – odbywało się podczas pandemii koronawirusa. Gospodarze jednak przygotowali świętowanie z wszystkimi wymaganymi rygorami.

W sobotę (25.07) w Amfiteatrze Leśnym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” i był to pierwszy od wybuchu pandemii (luty) występ. Zaprezentowali repertuar pieśni i tańców ludowych niemal z całej Polski. wykonał też wiązankę polek i poleczek, na zakończenie zaś kilku artystów, którzy założyli zespół podwórkowy „Bydgoska Ferajna” dali próbkę swoich możliwości wplatając nawet do jednego utworu zwrotkę o Krzywogońcu.

Utwory borowiackie zaprezentowały Bysławskie Frantówki. Od zespołu Stowarzyszenie otrzymało jubileuszowy upominek.

Tradycją letnich spotkań stał się spektakl odgrywany przez aktorów z Krzywogońca. NA deskach amfiteatru były już wystawiane adaptacje wielu dzieł literatury polskiej, wystarczy wspomnieć „Chłopów” Wł. Reymonta czy „Wesele” S. Wyspiańskiego. Tym razem zobaczyliśmy lokalną wersję klasyka baśni „Królewny śnieżki”.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl