Święto Grzyba w Krzywogońcu

23 lipca 2019   Cekcyn     Komentarze: 0

Zabawa, zabawą, ale też uczta dla ducha. Koncerty, tańce, hulanki i swawole… Zapraszamy w sobotę (27.07) na godz. 17.00 do amfiteatru w Krzywogońcu.

Gwiazdą tegorocznej edycji jest Remi Juśkiewicz. Wraz z Pawłem Szymańskim zagrają pod nutę poetycką. A po koncercie zespół Grzybianie wystawi adaptację sztuki „Fircyk w Krzywogońcu” – luźna adaptację „Fircyka w zalotach” Franciszka Zabłockiego.

“Fircyk w Zalotach” został oparty na schemacie francuskiej komedii Zakochany fircyk autorstwa Jana Romagnesiego. Pierwowzór najprawdopodobniej w przypadkowy sposób trafił do Zabłockiego, który następnie uzupełnił fabułę o ważne detale: stosunki obyczajowe na dworze i w Warszawie, ubrania, obrazy spędzania czasu wolnego, ogród angielski, informacje o współczesnym życiu. Autor swój utwór zadedykował królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu. Jednocześnie wyjaśniał, że komedia została napisana w celach rozrywkowych. Utwór swój żywot sceniczny rozpoczął 16 czerwca1781. Na premierze najprawdopodobniej był obecny król.

Święto Grzyba Krzywogoniec 2019

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl