Święto Policji w Tucholi (ZDJĘCIA)

26 lipca 2023   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Uroczyste obchody Święta Policji tucholska Komenda Powiatowa zorganizowała w Tucholskim Ośrodku Kultury. We wtorek (25.07) podczas uroczystej zbiórki wręczane były awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystościach udział wzięła kadra kierownicza Policji, przedstawiciele lokalnych władz, zaprzyjaźnionych służb i instytucji. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku inspektorowi zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy Marcinowi Woźniakowi . Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, zaproszonych gości powitał nadkom. Marcin Szulczyk Komendant Powiatowy Policji w Tucholi. Zwracając się do policjantek i policjantów podkreślił, jak trudna i wymagająca jest ich codzienna służba, którą często pełnią z narażeniem życia. Komendant podziękował też funkcjonariuszom oraz ich rodzinom, podkreślając, jak ważną rolę pełni dla policjantów wsparcie ich bliskich. Ważnym punktem obchodów było wręczenie przez zastępcę komendanta wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcina Woźniaka oraz komendanta powiatowego Policji w Tucholi nadkom. Marcina Szulczyka aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 22 policjantów.

Po wręczeniu aktów mianowania przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia, w których z okazji Święta Policji mogliśmy usłyszeć wiele słów uznania, gratulacji i podziękowań za dotychczasową służbę. W swoim wystąpieniu insp. Marcin Wożniak podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym tucholskiej komendy za codzienną służbę i pracę, za poświęcenie i zaangażowanie oraz gratulował awansów. Życzył satysfakcji z dalszej pracy zawodowej, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Do życzeń dołączyli zaproszeni goście, którzy na ręce komendanta tucholskich funkcjonariuszy przekazali gratulacje oraz podziękowania dla wszystkich policjantów i pracowników, za służbę i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu tucholskiego. Wzruszającym momentem było przemówienie kapelana tucholskiej policji ks. Grzegorza Kielasa, który żegna się w tym roku z Tucholą. Nie będzie też dalej pełnić funkcji kapelana. Komendant Nadkom. Marcin Szulczyk wraz ze swoją zastępczynią podinsp. Klaudią Ryczek złożyli na jego ręce list z podziękowaniami. Komendanci wyrazili wdzięczność za serce, dobre słowo i wsparcie, którego doświadczali tucholscy funkcjonariusze przez te wszystkie lata posługi jako Kapelana tucholskiej Policji.

Po uroczystości obecni goście składali życzenia na ręce kierownictwa tucholskiej komendy policji.

Z okazji święta tucholscy policjanci otrzymali też prezenty. Komenda Wojewódzka Policji podarował tucholskiej drogówce 2 motocykle i 2 kaski, starostwo tucholskie sprezentowało 2 kaski i torb ę medyczną R01, gmina Tuchola ufundowała 2 kaski oraz strój  na motocykl (kurtkę, spodnie i rękawice), a pozostałe gminy powiatu Gostycyn, Cekcyn, Lubiewo i Kęsowo zakupiły po stroju na motocykl (kurtki, spodnie i rękawice). Łącznie tucholska drogówka wzbogaciła się o dwa motocykle oraz wyposażenia dla sześciu funkcjonariuszy – stroje plus kaski.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu portalu Tucholanin.pl TUTAJ.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl