Szlachetne Paczki trafiły do rodzin (ZDJĘCIA)

13 grudnia 2015   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Od 15 lat akcja Szlachetna Paczka rozgrzewa serca wielu Polaków. Włączają się w nią osoby prywatne, instytucje, małe firmy prywatne i duże koncerny. Wolontariusze na długo przed finałem szukają rodzin w potrzebie, powstaje ich spis. Po tym przychodzi czas na darczyńców, którzy zechcą spełnić marzenia tych rodzin i podarować im to, czego potrzebują. A potrzeby są różne, najczęściej bardzo prozaiczne. Brakuje wózka dla dziecka, łóżeczka. Nie ma na czym przygotować obiadu, w czym podać posiłku. Dzieci nie mają zimowych ubrań. To są często największe marzenia.

Szlachetna Paczka w Tucholi działa po raz drugi i po raz drugi dowodzi nią Aleksandra Muzolf. I jest zauważalny postęp. Podwoiła się liczba darczyńców z powiatu tucholskiego. W zeszłym roku tucholska Szlachetna Paczka pomogła 27 rodzinom, w tym roku już 36. W Szkole Podstawowej nr 5 w Tucholi, jak w zeszłym roku, powstał magazyn, do którego spływały paczki rozwożone następnie przez wolontariuszy do rodzin. Jak powiedziała Aleksandra Muzolf, wielu darczyńców decydowała się sama zawieźć prezenty, chcieli spotkać się z obdarowanymi rodzinami. Odbywa się to w asyście wolontariuszy, których zadanie polega na skontrolowaniu zawartości paczek z wcześniej przygotowanym spisem potrzeb rodziny.

Sobota i niedziela (12 i 13.12) to finał ogromu pracy, jaką wykonali wolontariusze i jednocześnie dni, w których odczuwali największą satysfakcję widząc efekty swojej pracy. Po raz drugi w akcję włączyła się OSP z Iwca (gm. Cekcyn), a konkretnie Piotr Głowacki, który rozwoził z wolontariuszami paczki.

Oto cała tucholska paczka Szlachetnej Paczki:
Aleksandra Muzolf – liderka, Natalia Granowska, Barbara Śpica, Tomasz Linda, Justyna Zawiszewska, Anna Szwinkowska, Magdalena Donczyk, Daria Szefler, Marta Pankau, Joanna Karbowska, Magdalena Grabowicz, Mariusz Gwizdała, Sylwia Wrońska, Dawid Kloska, Weronika Szamocka

Podobnie jak przed rokiem, pomieszczeń na magazyn udzieła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi Krystynia Kozłowska Radtke.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2022 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl